16 липня світ відзначав Міжнародний день драґ-культури

Культура драґ: невід’ємна частина руху за права людини.

З чим асоціюється драґ-культура? Яскраві кольори та вбрання, епатажні образи, макіяж… Людям, які не в контексті, часто здається, що драґ — це щось дивне та ненормальне. Раніше, коли українські медіа не мали етичних стандартів та культури, як коректно писати про ЛҐБТК+, було популярним саме фотографіями драґ-перфомансів ілюструвати будь-які новини на квір-тематику, породжуючи у людей специфічне ставлення до ЛҐБТК+ загалом.
Українських рух ЛҐБТК+ за рівні права, переживаючи реалії повномасштабної війни, опиняється перед питанням, чи доречні зараз яскраві образи в активізмі та чи буде зрозуміло суспільству, якщо правозахисний рух буде репрезентовано також і драґ-культурою. Насправді ж, відповідь на це питання варто шукати, аналізуючи сутність, сенс та історію драґ як явища.

Про що драґ? Це форма мистецтва, що надає можливість демонструвати переосмислення ґендерних ролей, створення чогось нового в ґендерній системі, піднімати таким чином проблематику ґендеру та ґендерної ідентичності, експресії, самовираження. Драґ — це часто форма активізму, соціального коментаря, що дозволяє піднімати питання рівності, прав людини і прийняття різноманіття.

Історія драґ-культури тісно пов’язана із рухом за права людини. Драґ-перформери брали активну участь у Стоунволлських бунтах на самому початку боротьби ЛҐБТК+ за свої права, вони також помітні в Україні та зробили і роблять свій важливий внесок в український правозахисний рух. І серед українських військових також є драґ-перформери, що змінили епатажні образи на піксельну форму.

Міжнародний день драґ-культури відзначається 16 липня в усьому світі, аби розповісти про це явище, про його історію та внесок у рух за рівність. Українська драґ-культура все ще лишається мало дослідженою та вузько репрезентовною на національному рівні, але з кожним роком та під впливом нових реалій вона демонструє себе з різних сторін.

Текст: @i.krapka.official

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар