Звіт діяльності Центру підтримки ЛГБТКІА біженців з України Lambda Warsaw

Звіт з 28 лютого по 28 квітня 2022 року

З 28 лютого – відколи Lambda Warsaw запустила Центр підтримки ЛГБТКІА-біженок та біженців з України, нашою допомогою скористалася 321 особа.

Щодня до Lambda Warsaw приїжджає від п’яти до десяти людей – це люди, які вже опинилися в Польщі; люди які почали евакуюватися з України, а також негетеронормативні люди, які залишаються в країні, але потребують інформації про нашу допомогу. Ми також піклуємось про людей, які були у Варшаві лише кілька днів – на шляху до місця призначення у Західній Європі.

Після більш ніж двох місяців нашої роботи ми можемо зробити кілька спостережень:

  • допомога біженцям і біженкам носить довгостроковий характер. Після першого шоку та травми від втечі, лише зараз багато ЛГБТКІА, які знайшли притулок у Польщі в березні, вирішують вийти з укриття та зв’язатися з організаціями, що працюють на нашу громаду;
  • у перші тижні війни до нас приїжджали переважно вихідці із західної та центральної частини України. Зараз це переважно вихідці зі східної частини країни, у тому числі з окупованих Росією областей (Донецька, Луганська, Херсонська). Інформацію про наш довідковий центр поширюють українські організації (Київ Прайд, Alliance Global та інші).
  • спостерігаємо феномен «внутрішньої міграції» – до нас звертаються люди з менших міст Польщі, які вирішують переїхати до Варшави.
  • до Варшави приїжджають також українські біженці та біженкі з Німеччини, які через непристосованість до німецької дійсності та культурні відмінності (передусім – мовні) вирішують залишитися в Польщі.
  • на першому етапі війни до нас приїздили переважно жінки, за останній місяць близько 20% – 25% біженців – чоловіки, які за станом здоров’я могли виїхати з України.
  • найбільшим викликом на даний момент є не пошук даху над головою (що все ще дуже складна річ), а соціальна інтеграція мігранток та мігрантів – створення не лише місць для психологічної та терапевтичної допомоги, а й місць/груп зустрічей де ЛГБТКІА з України зустрінуться з людьми з Польщі.
  • наша робота можлива завдяки підтримці команди перекладачів та перекладачок, які походять з нашої української групи (працює з лютого 2018 року) та звернулися/викликалися волонтерами одразу після початку війни. Дуже дякуємо їм!

Протягом усього періоду ми зосередилися на пошуку притулку для біженців (у людей, які надають квартири/кімнати або в нашій квартирі для екстреної допомоги); психологічній допомозі (індивідуальна допомога, група підтримки, телефон довіри); юридичній допомозі; інтеграційної діяльністі (курси польської мови, спільне виготовлення бутербродів на першому етапі війни – ми зробили їх близько 5 тис.). Ми також допомагаємо біженцям у пошуку роботи.

Ми підтримуємо біженців, які з нами контактують, видаючи ваучери на їжу та одяг, а також підтримуючи покупой квитків, SIM-карт і ліків.

Ми надали місце для груп, які постачають ліки в Україну; Ми також опублікували брошуру про стрес, пов’язаний із війною та біженцями, і підтримали українські хостели для негетеронормативних людей, надіславши багато павербанків.

Найближчим часом – окрім продовження всіх вищезазначених заходів, ми плануємо:

  • орендувати та обладнати ще одну інтервенційну квартиру (приблизно на 20 осіб). Це означатиме, що Lambda Warsaw де-факто керуватиме трьома інтервенційними хостелами – один у співпраці з містом Варшави (для ЛГБТ+ людей з Варшави/Польщі; працює з вересня 2021 року) та два для біженців/біженок з України;
  • започаткувати польсько-української зустрічі/інтеграційної групи;
  • видати українською мовою листівки про ЧСЧ/ЖСЖ;
  • під час цьогорічного Параду рівності (субота, 25 червня) Lambda Warszawa підготує дві платформи – одну власну (цього року ми святкуємо її 25-річчя) та одну для української громади негетеронормативних людей!

Записатися на індивідуальну терапію та юридичні консультації можна за телефоном 22 628 52 22 з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 16:00 (українською) та з 16:00 до 18:00 (польською мовою).

Посилання на наше опитування – якщо вам потрібна допомога або ви хочете її запропонувати: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLNHWeeuIwfHVTyknQQchJN9tiFUEMSILmUTOJB2pHXU5sMQ/viewform

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією