Завдяки зусиллям адвокатки Оксани Гузь, заяву щодо вчинення кримінального правопорушення щодо Марко, було внесено в ЄРДР
Про це нас своїй сторінці у Facebook сповіщує ГО «Інсайт»:
18.11.2022 слідчий суддя Печерського районного суду постановив ухвалу, якою задовольнив скаргу адвокатки Оксани Гузь, яка була подана в інтересах клієнта на бездіяльність Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києва, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань заяву (повідомлення) про кримінальне правопорушення від 17.06.2022 та зобов’язав розпочати досудове розслідування.
Рішення суду є абсолютно логічним та очікуваним і ми маємо надію, що нарешті будуть розпочаті слідчі дії по заяві, яка була подана ще влітку цього року і яка була проігнорована правоохоронними органами.
Нагадаємо ситуацію, яка стала причиною звернення за допомогою – у червні 2022 року до ГО «Інсайт» звернулися Марко, які розповів, що їх зупинили працівники поліції та попросили показати телефон. Оскільки поліцейські не представилися і ніяким чином не пояснили причини такої вимоги, Марко попросили їх пред’явити службові посвідчення, але в цьому було відмовлено.
Не бажаючи розвивати конфліктну ситуацію Марко показали їм свої документи. Під час перевірки документів, поліцейські звернули увагу на те, що Марко з м. Донецьк і зазначили, що це робить його ще більш підозрілою людиною і що вони – кияни, зараз боронять країну, а він… (в нецензурній формі наголосили на тому, що Марко в Києві стороння людина і це не його місто).
Також поліцейські кілька разів ставили Марку питання – “ти чьто, заднєпрівадний?”, супроводжуючи це коментарем “інтєрєсний у тєбя браслєтік” (на Марку був браслет у кольорах символіки ЛГБТ+).
Марко знову почали просити поліцейських надати службові посвідчення, після чого на них спробували одягнути наручники.В ході цього, один з поліцейських з фразою “какіє нахрєн жетони? ти нє панімаєш, с кєм разгаваріваєш?” вибив з рук Марко телефон з павербанком. Після цього, він вдарив Марко у живіт і, застосовуючи силу, відвели їх на узбіччя в ліс, повалили на землю, прихиливши головою до землі, та кілька хвилин, наносячи удари рукою (не так сильно, щоб лишилися синці, але боляче), тримали в такій позі.
Під час цього, поліцейський продовжував вживати нецензурну лексику та постійно повторював запитання: “нє падахуєл лі ти?” та “будєш єшьо сєбя так вєсті?”. Марко кілька разів попросили перестати мене бити та відпустити, на що реакції не було. Після отримання від Марко обіцянки “поважати поліцейських”, працівники поліції сказали “ніколи більше не траплятися на очі” і пішли.
ГО «Інсайт» продовжує свою роботу над цією справою та надає Марко юридичну підтримку та супровід адвокатки.
Ми переконані, що навіть війна не може бути виправданням злочинам на ґрунті ненависті, особливо вчиненими працівниками поліції.
Жоден із злочинів не повинен лишитися безкарним.