З 10 по 16 липня у світі відзначали тиждень обізнаності про небінарність

Точка опори ЮА розповідає, що ж це таке, хто такі небінарні люди та що важливо пам’ятати у спілкуванні з ними?

📍Небінарність (enby – від NB, non-binary)— загальний термін для опису всіх гендерних ідентичностей, що не входить у бінарну систему маскулінної або фемінної ідентичностей.

Небінарні люди можуть ідентифікувати себе з двома або більше гендерами (двогендерні, полігендерні), вони можуть не мати гендеру (агендерні, безгендерні, гендер-фрі) або мати коливання ідентичності (гендерфлюїдні).

Але варто знати та пам’ятати, що небінарні люди різні, і кожна небінарна людина є носієм власного унікального варіанту небінарної ідентичності.

📍Досить поширеним серед небінарних людей є вживання на позначення себе займенника «вони/їх». Але не всі небінарні люди використовують саме його, а також не всі люди із займенником «вони» — небінарні. Про це напишемо докладніше в одному з наступних дописів.

📍Що є важливим у спілкуванні з небінарними людьми?

Спитайте, які займенники використовує людина, та звертайтеся до неї цими займенниками.

Поважайте ідентичність людини та не вживайте гендерованих слів, які під цю ідентичність не підходять («хлопець», «дівчина», а також сленгові типу «бро», «чєл» та інші, якщо людині це не окей).

📍Поки Україна використовує стару версію МКХ-10, де трансгендерність усе ще вважається діагнозом, та застарілі медичні протоколи, небінарність в Україні не визнається системою охорони здоров’я. А небінарні люди продовжують боротись із дискримінацією та за визнання своєї ідентичності. Давайте підтримаємо їх 💛🤍💜🖤

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією