Європейська комісія наполягатиме на забезпеченні рівності ЛҐБТКІ+ у політичному діалозі у країнах-кандидатах на вступ до ЄС

Європейська комісія наполягатиме на забезпеченні рівності ЛҐБТКІ+ у політичному діалозі та підтримуватиме заходи, спрямовані на боротьбу з насильством, ненавистю та дискримінацією щодо ЛҐБТКІ+ у країнах-кандидатах на вступ до ЄС.

Про це у соцмережах сповіщує Точка опори ЮА.

Деталі

Місяць тому 30 українських правозахисних громадських організацій написали лист до Президентки Європейської комісії пані Урсули фон дер Ляєн, в якому виразили стурбованість щодо затримки прийняття законодавства, яке стосується прав ЛҐБТКІ+ в Україні в контексті її євроінтеграційного шляху.
За дорученням Урсули фон дер Ляєн на наш лист відповів Керівник Відділу верховенства права, боротьби з шахрайством та управління фінансами Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення Європейської Комісії Вольфганг Нозар.

В листі йдеться:

«Фундаментальні права, які включають рівні права та боротьбу з дискримінацією, є основоположними цінностями Європейського Союзу і частиною критеріїв для вступу до Європейського Союзу.

У Звіті про розширення 2023 вперше було представлено звіт по Україні. У ньому також висвітлено становище ЛҐБТКІ+ в Україні та відповідні кроки, спрямовані на забезпечення їхніх прав.

Перша в історії Європейської комісії Стратегія рівності ЛҐБТКІ+ на 2020-2025 роки містить розділ про посилення залучення ЄС до питань ЛҐБТКІ+ у всіх його зовнішніх відносинах і в цьому контексті зазначає, що Комісія наполягатиме на забезпеченні рівності ЛҐБТКІ+ у політичному діалозі та підтримуватиме заходи, спрямовані на боротьбу з насильством, ненавистю та дискримінацією щодо ЛҐБТКІ+ у країнах-кандидатах на вступ до ЄС.

Європейська комісія продовжуватиме розглядати питання базових прав під час переговорів про членство України в Європейському Союзі, а також під час регулярних дискусій про фундаментальні права, здійснюючи моніторинг законодавчих заходів, імплементації та застосування національних законів. Ми також готові надалі допомагати Україні в її реформаторських зусиллях та впровадженні реформ.»

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар