Євродепутати закликають прийняти законопроект 9103

Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщає Інна Совсун.

Євродепутати звернулися до Зеленського та Стефанчука з прохання зробити все можливе, щоб добитись ухвалення мого законопроєкту про одностатеві та різностатеві реєстровані партнерства!

Під час поїздки в Брюссель я була надзвичайно здивована, як багато євродепутатів проінформовані, що в Україні збираються дозволити реєстровані партнерства для одностатевих пар. Вони висловили підтримку цій ініціативі та наголосили, що це безумовно сприятиме євроінтеграції України.

Того ж дня я дізналася від своїх колег Віоли фон Крамон та Террі Рейнтке, що члени й членкині Європарламенту уже підготували звернення до української влади з проханням підтримати мій законопроєкт.

Це звернення підписали понад 40 євродепутатів та євродепутаток 5 фракцій Європарламенту: зелених (Green-EFA), лібералів (Renew), соціальних демократів (S&D), консерваторів (EPP) та лівих (The Left). Воно адресоване Президентові Зеленському, Голові ВРУ Стефанчуку, Голові комітету з питань правової політики Маслову та всім членам цього комітету. Також його розіслали всім головам фракцій і груп Верховної Ради, а також головам партій представлених у парламенті, та прем’єр міністрові Шмигалю.

У зверненні євродепутати наголошують: «Відсутність права на спадщину, відвідування лікарні чи ухвалення рішень щодо медичної допомоги, чи поховання свого партнера або партнерки під час війни — це нестерпно, саме тому для військовослужбовців і військовослужбовиць ЛГБТІК+ та їхніх партнерів і партнерок юридична можливість офіційно зареєструвати партнерство — надзвичайно важлива».

Також євродепутати зазначають «Ухвалення законопроєкту, а отже, надання одностатевим парам правового визнання та захисту, на які вони заслуговують, було б не лише сильним знаком відданості напередодні переговорів щодо вступу України до ЄС, але й опорою проти антиліберальної ідеології, яка наповнює pociйську агресивну військову стратегію в Україні».

Євродепутати закликають «законодавців на всіх інституційних рівнях в Україні зробити все можливе для успіху законопроєкту» про реєстровані партнерства.

Позиція Євросоюзу не дивна, адже у 22 з 27 країн ЄС діє законодавство, що дозволяє одностатевим парам реєструвати їхні стосунки. 22-ю країною, яка почала реєструвати партнерства, стала Латвія. Законопроєкт про партнерства очікує на розгляд в Сеймі. Його розгляд намагаються прискорити через суд. У сусідній Литві законопроєкт про партнерства підтримали вже в другому читанні, попереду розгляд у завершальному третьому читанні.

Загалом лише 4 країни відстають у питанні партнерств — Болгарія, Польща, Словаччина та Румунія. Останню, як і Україну кілька місяців тому ЄСПЛ зобов’язав змінити законодавство, щоб дозволити одностатевим парам реєструвати стосунки.

Польща також очікує на зміни найближчим часом. Партії, що, ймовірно, сформують нову парламентську більшість після осінніх виборів, неодноразово заявляли про свою підтримку ЛГБТ спільноти та обіцяють внести законопроєкт про партнерства у наступному скликанні парламенту. Адже понад 60% поляків підтримують партнерства.

У питанні реєстрованих партнерств Україна якнайшвидше має приєднатися до клубу цивілізованих країн.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією