ЄКОМ продовжує підтримувати Україну: звіт про допомогу за 7 місяців війни

Війна в Україні триває, тому триває і підтримка членам ЄКОМ та партнерам з України, а також усім представникам спільноти та українцям, які цього потребують.

Що встигли зробити ЄКОМ і які активності продовжуються:

 • Ми провели оцінку потреб членів ЄКОМ з України, опрацювали 21 запит від них та змогли підтримати запити на гуманітарну допомогу та засоби для термінової релокації всередині країни.
 • Провели оцінку потреб середньої та тривалої терміновості серед членів та партнерів ЄКОМ з України. Результати будуть використовуватись для адвокації серед донорів.
 • Запустили оцінку потреб середньої та тривалої терміновості серед транс* людей в Україні.
 • Підтримали два запити на організацію тимчасових шелтерів для спільнот геїв та транс* людей в Україні, які зараз функціонують у країні.
 • Надали фінансування організаціям Gender Zed та Gender Stream щодо надання термінової допомоги для ЛГБТ-українців та українок:

Gender Zed змогли задовольнити запити у 244 ЛГБТ-людей, які потребують гуманітарної допомоги.

Gender Stream змогли налагодити роботу шелтера та надати тимчасовий притулок для 17 ЛГБТ-людей.

 • Надали допомогу організаціям GenderDoc-M у Молдові та Hatter в Угорщині, які допомагають ЛГБТ-біженцям, які перебувають у їхніх країнах, з тимчасовим притулком або адаптацією в країні:

83 ЛГБТ-персони отримали підтримку в Молдові від організації GenderDoc-M з питань доступу до ВІЛ-послуг, міграції, а також тимчасового притулку в країні.

Організація Hatter змогла надати інформаційну та психологічну підтримку ЛГБТ-біженцям в Угорщині, за допомогою гарячої лінії.

 • Сприяли роботі організацій Insight та Cohort, які займаються індивідуальною допомогою для транс* людей в Україні:

Insight зосередився на швидкому реагуванні та підтримці транс* людей в Україні. Організація змогла допомогти 189 людям, у т.ч. з гормонотерапією та іншими необхідними медичними препаратами.

Cohort також зосередилася на прямій гуманітарній підтримці транс людей в Україні. Організація змогла допомогти 69 людям, у т.ч. пряма гуманітарна допомога та оплата послуг медичних фахівців.

 • Продовжується надання індивідуальної гуманітарної допомоги всім членам ЛГБТ-спільноти з України.
 • На сьогоднішній день було опрацьовано 480 запитів на гуманітарну допомогу. З них 210 (84%) запитів стосувалися покриття витрат на продукти харчування, 147 (59%) – на кошти гігієни, 128 (51%) – на медикаменти або звернення до служб охорони здоров’я, 100 (40%) – на тимчасове житло та 83 (33%) – на одяг.
  87% запитів включав кілька позицій відразу. Ми вже задовольнили 250 запитів на загальну суму 696 854,98 гривень.
 • Також ми надали інформаційну допомогу 115 людям, надавши їм інформацію про можливі шелтери для ЛГБТ-людей, як усередині країни, так і за кордоном.
 • Підтримано роботу надання прямої психологічної допомоги на базі існуючих шелтерів та організацій, що працюють з ЛГБТ в Україні. Звернутися за індивідуальною психологічною консультацією або взяти участь у груповій терапії можна у Запоріжжі, Кривому Розі та Миколаєві.
 • Продовжує роботу наш чат-бот, де надається психологічна та інформаційна підтримка для ЛГБТ-людей з України, а також консультації: “рівний-рівному”, лікаря та юриста. За цей час вже було надано 1391 консультацій через бот: 466 інформаційних консультацій, 350 консультацій психолога, 397 консультацій “рівний-рівному”, 118 консультацій лікаря, 60 консультацій юриста.

Бот працює в телеграмі з ніку @ecomwork_bot.

ЄКОМ вдячна всім донорам, які підтримали наші проекти для допомоги України, а саме ViiV Healthcare, Elton John AIDS Foundation, Joint United Nations Programme на HIV/AIDS в Україні, OutRight Action International, Giro555.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією