«Якщо я свідомо пішов на війну, чого я маю боятися говорити, що я — гей?»

Павло «Лагідний» Лагойда, гей, стрілець-зенітник, ветеран

Павло на строковій службі з 2020 року — за кілька місяців мав демобілізуватись, але почалася повномасштабна війна. Після року на першій лінії його з іншими строковиками відвели в тил. З того часу він оскаржує статтю «Обмежено придатний», аби підписати контракт та воювати разом зі своїм хлопцем на лінії зіткнення.

Фото: Христина Пашкіна

«Я одразу прийняв рішення, що поїду з артилерійським складом на війну. Коли почалося повномасштабне вторгнення, ще не було мобілізованих — перші рубежі боронили контрактники зі строковиками. Ми брали участь у бойових діях на напрямках Херсону, Донецьку, Миколаєва та Одеси».

Зараз Павло вже рік перебуває в частині. Каже, що там здебільшого служать строковики, які, на відміну від нього, не хочуть підписувати контракт. Саме там Павло стикнувся з агресією зі сторони командирів та співслужбовців. Неприязнь із їхньої сторони проявляється як морально, так і фізично.

Фото: Христина Пашкіна

Ще рік тому були регулярні побої, погрози, штурхання. Після того, як Павло став висвітлювати цю проблему в соцмережах та ЗМІ, усе звелося до словесних образ. Він неодноразово намагався з’ясувати, чим заслужив таке ставлення — повівся з кимось погано, нахамив або образив? Однак у відповідь отримував тільки: «Бо ти пі****с!».

«Я їм кажу: „Дивіться, пацани, ми з вами в окопі ділили шматок хліба, разом молилися, коли чекали на прильот, сміялися разом. Що зараз не так? Гріх вам мене судити, бо я — тут, з вами! Я взяв автомат у руки, пішов на передок, воював із вами пліч-о-пліч“».

Павло розповідає, що було страшно вперше розповідати назагал про те, що відбувається в частині. Однак так само страшно свого часу було йти на війну, та він не міг вчинити інакше. Стати ЛГБТК+ активістом точно не страшніше того, що він бачив на фронті. Цю діяльність він не збирається припиняти й по закінченню війни.

Є питання, які Павло вважає невідкладними, такі як цивільне партнерство. Особливо актуальним для нього це стало, коли під час повномасштабної війни він зустрів своє кохання. Хлопець Павла Влад був медиком під час АТО і зараз служить на гарячих напрямках. Незважаючи на небезпеку, Павло робить усе можливе, аби якнайшвидше перевестися до нього в бригаду.

«Я Владу одразу сказав: „Краще я помру біля тебе чи ти біля мене, ніж мені зателефонують і скажуть, що тебе більше нема“. Я б не пробачив собі, якби не доклав зусиль для захисту свого коханого. Він для мене зараз — усе моє життя».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар