День веселкового прапора відзначається 25 червня

Про це у соцмережах сповіщує Гей-альянс Україна.

Ця дата присвячена символу, який став уособленням надії, гордості та єдності для ЛГБТК+ спільнот по всьому світу.

Веселковий прапор створений художником і активістом Гілбертом Бейкером у 1978 році. Бейкер, натхненний закликом Гарві Мілка до більш видимого символу для спільноти, створив прапор, який вперше був розгорнутий на Прайд-ході в Сан-Франциско. Кожна з його смуг має особливе значення: червоний символізує життя, помаранчевий – зцілення, жовтий – сонячне світло, зелений – природу, синій – гармонію, а фіолетовий – дух.

Починаючи з кінця 70-х, веселковий прапор став символом боротьби за рівність і права ЛГБТК+ людей. Він не лише представляє різноманітність спільноти, але й нагадує про її силу та стійкість.

Сьогодні веселковий прапор залишається важливим символом ЛГБТК+ спільнот. У 2024 році, коли ми святкуємо Місяць Гордості, важливо пам’ятати, що прапор продовжує бути потужним інструментом для посилення видимості ЛГБТК+ спільнот.

Веселковий прапор – це не лише символ, а й нагадування про наші спільні зусилля та перемоги. Тож, єднаймося заради майбутніх досягнень і, колись, веселковий прапор стане символом ще однієї з перемог.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар