Кабінет Міністрів оновив порядок призначення та виплат одноразової грошової допомоги у разі загибелі військовослужбовців

Про це у соцмережах сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Кабінет Міністрів оновив порядок призначення та виплат одноразової грошової допомоги у разі загибелі військовослужбовців згідно з ухваленим у грудні минулого року законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги». Тепер до членів сім’ї загиблого, які можуть отримати такі виплати, зараховуються також і «жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили» — тобто, й одностатеві партнери загиблих.

Оновлений закон передбачає, що військовослужбовець (а також військовозобов’язаний або резервіст, який призваний на збори чи для проходження служби у військовому резерві) може заздалегідь оформити особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам) за його вибором, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках — у такому випадку, виплата буде здійснюватися відповідно до цього розпорядження. Таке розпорядження складається у довільній формі, але відповідно до порядку, встановленого Постановою Кабінету Міністрів України № 550 від 14 травня 2024 р.

Якщо такого розпорядження немає, всі члени сім’ї загиблого отримують право на виплату у рівних частках — однак, партнеру загиблого військовослужбовця (партнерці загиблої військовослужбовиці) для цього доведеться встановити факт їхніх фактичних сімейних стосунків у судовому порядку. Якщо загиблий або загибла на момент смерті перебували у законному шлюбі з іншою особою, то право на отримання виплати має саме ця особа — законний чоловік загиблої або законна дружина загиблого, — а не їхні фактичні сімейні партнери.

Можна тільки вітати цей крок української влади назустріч своїм ЛГБТ захисникам і захисницям, але це не змінює принципово дискримінаційного ставлення нашої держави до одностатевих партнерів. На відміну від різностатевих, вони досі позбавлені можливості офіційно оформити свої стосунки у формі шлюбу або реєстрованого партнерства, а мусять доводити їх у судовому порядку, що може бути складно, затратно і просто психологічно дуже важко.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар