Як вплине розгляд петиції про “Легалізацію одностатевих шлюбів” на військовослужбовців, ветеранів та бойових медиків? Чи взагалі важливим є це питання у стані війни?

Точну інформацію про кількість ЛГБТ-представників у ЗСУ на сьогодні неможливо знайти. Тобто невідомо, скільки людей з нетрадиційною орієнтацією захищають зараз нашу державу. Але вони точно є, адже навіть у спільноті «Українські військові ЛГБТ та наші союзники» у Фейсбуці перебуває понад 2 тисячі людей і щодня там публікують історії про власний досвід. Однак, які труднощі в юридичному плані виникають в ЛГБТ-пар під час війни?

Головним є той факт, що одностатеві стосунки не мають жодних правових наслідків в Україні. Це означає, що у випадку загибелі військовослужбовця його партнер не має права займатися його похороном чи отримати спадок. Якщо захисник чи захисниця потрапила у лікарню, то партнер повинен отримати певний дозвіл на відвідування, адже за правовими нормами це чужа особа. Наприклад, для одностатевих стосунків не передбачено законом взяти лікарняний або утримувати свого коханого/кохану через інвалідність чи нагальний догляд. І також ЛГБТ-партнери ветеранів не мають права отримувати соціальні виплати, податися на мікрофінансування бізнесу чи стати опікуном дитини.

Тобто це такі речі, які є звичайними потребами будь-якої людини і особливо у час війни з країною-агресором росією. Саме тому, ця петиція має сенс бути розглянутою та вирішити ці проблеми.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією