Як висвітлювати питання сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності: ZMINA провела тренінг для медіа

26–27 липня в Києві відбувся тренінг для журналістів “Особливості висвітлення у медіа питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності” (СОҐІ), який ZMINA провела за підтримки Freedom House в Україні. Окрім медійників, до навчання долучилися викладачі та студенти факультетів журналістики.

Під час тренінгу учасники розбирали питання сексуальної поведінки, сексуальної орієнтації, сексуальної ідентичності як базових складових людської сексуальності, міжнародну класифікацію станів здоров’я, особливості слововжитку різних термінів, основні факти про лесбійок, геїв, бісексуальних, трансґендерних та інтерсекс- і квір-людей (ЛГБТIK), дискримінацію за ознаками СОҐІ та необхідні законодавчі зміни до громадянської рівності для ЛГБТІК в Україні.

Окремо йшлося про журналістську етику у висвітленні ЛГБТІК-тематики, типові помилки та суттєві неточності щодо СОҐІ та ЛГБТІК, які трапляються в матеріалах медіа, принципи коректного висвітлення, включно зі збалансованістю та повагою до приватності. Також було розкрито питання мови ворожнечі та злочинів ненависті щодо ЛГБТ+, їхні причини, масштаб та наслідки.

Учасники тренінгу дізналися, на якому етапі перебуває ухвалення законодавства про цивільні партнерства (законопроєкт №9103), його ключові положення і перспективи прийняття.

На тлі повномасштабного вторгнення Росії дедалі видимішою стає участь ЛГБТ-спільноти в обороні та захисті країни. Цій темі була присвячена окрема сесія, під час якої йшлося про те, скільки ЛГБТ+-людей захищає Україну від російської агресії, чи існує і як проявляється дискримінація ЛГБТ+-військових, як тема українських ЛГБТ+-військових присутня в українських та міжнародних ЗМІ.

Експертами й тренерами були голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик; координатор з політики та законодавства Національного ЛГБТІ-консорціуму #LGBTI_PRO Святослав Шеремет; членкиня Комісії з журналістської етики, голова ГО “Жінки в медіа” Ліза Кузьменко; проєктний менеджер ГО “Точка опори ЮА” Олег Максим’як; голова об’єднання “Військові ЛГБТ+” Віктор Пилипенко; експерт з адвокації Правозахисного ЛГБТ Центру “Наш світ” Андрій Кравчук.

“Через подібні навчання ми даємо змогу медійникам зануритися в проблематику, дізнатися найновіші тренди й факти, почути ексклюзивну інформацію з першоджерел – часто від тих, хто впливає на зміни й творить безпечніше завтра для ЛГБТІК-людей в Україні, – сказала Тетяна Печончик.

Вона додала, що важливою доданою цінністю тренінгу є те, що поруч із журналістами та редакторами, фрилансерами, які щодня творять інформаційну картину країни, у заході також узяли участь студенти й викладачі журналістики – ті, хто формує її майбутнє.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар