Як говорити про людей, які мають ВІЛ?У чому різниця мід ВІЛ та СНІД?

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, ГО Точка опори ЮА хоче нагадати, що досі в суспільстві поширеною є снідофобія — ірраціональний страх перед людьми з ВІЛ та страх отримати статус.

І хоча є прогрес щодо зменшення страхів і стигми навколо ВІЛ та СНІД у суспільстві, порівняно з 1970-1980 роками, коли була епідемія, та все одно цього недостатньо. Бо в нас просто відсутня секс-просвіта. Тому давайте почнемо хоча б з коректної термінології.

Тож як говорити про людей, які мають ВІЛ? У чому різниця між ВІЛ та СНІД? Чи коректно говорити «носій ВІЛ»? І які слова під забороною в україномовному та англомовному середовищі?

🎤 Коротко і зрозуміло пояснює директорка ГО «Точка опори ЮА», укладачка «Довідника безбар’єрності» Таня Касьян у своєму авторському подкасті «Потрошку».

🎧 Послухати випуск можна на:

– Soundcloud: https://bit.ly/47AXEOx
– Apple Podcasts: https://bit.ly/47U9yTC
– Google Podcasts: https://bit.ly/3RnGGO0
– NV Подкасти: https://bit.ly/3GkYbIJ
– Spotify: https://bit.ly/3sUX0wv

❗️ І пам’ятаймо, щоб знизити ризик інфікування, треба використовувати презерватив під час сексу. Щоб вчасно виявити ВІЛ і отримати належну терапію та жити повним життям — потрібно регулярно тестуватись. А щоб не ширити стигму — коректно говорити.

Бережіть себе!

📌 Подкаст «Потрошку» про те, як говорити коректно і руйнувати бар’єри в голові та спілкуванні. У кожному епізоді Таня Касьян, авторка та ведуча подкасту, потрошку пояснює, чому ті чи інші терміни вже вийшли з уживання і що треба використовувати замість них.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар