Як говорити про людей, які мають ВІЛ?У чому різниця мід ВІЛ та СНІД?
Сьогодні, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, ГО Точка опори ЮА хоче нагадати, що досі в суспільстві поширеною є снідофобія — ірраціональний страх перед людьми з ВІЛ та страх отримати статус.
І хоча є прогрес щодо зменшення страхів і стигми навколо ВІЛ та СНІД у суспільстві, порівняно з 1970-1980 роками, коли була епідемія, та все одно цього недостатньо. Бо в нас просто відсутня секс-просвіта. Тому давайте почнемо хоча б з коректної термінології.
Тож як говорити про людей, які мають ВІЛ? У чому різниця між ВІЛ та СНІД? Чи коректно говорити «носій ВІЛ»? І які слова під забороною в україномовному та англомовному середовищі?
🎤 Коротко і зрозуміло пояснює директорка ГО «Точка опори ЮА», укладачка «Довідника безбар’єрності» Таня Касьян у своєму авторському подкасті «Потрошку».
🎧 Послухати випуск можна на:
– Soundcloud:
– Apple Podcasts:
– Google Podcasts:
– NV Подкасти:
– Spotify:
❗️ І пам’ятаймо, щоб знизити ризик інфікування, треба використовувати презерватив під час сексу. Щоб вчасно виявити ВІЛ і отримати належну терапію та жити повним життям — потрібно регулярно тестуватись. А щоб не ширити стигму — коректно говорити.
Бережіть себе!
📌 Подкаст «Потрошку» про те, як говорити коректно і руйнувати бар’єри в голові та спілкуванні. У кожному епізоді Таня Касьян, авторка та ведуча подкасту, потрошку пояснює, чому ті чи інші терміни вже вийшли з уживання і що треба використовувати замість них.