Від партнерів ГО «ПРОЖЕКТОР» трансґендерні та небінарні люди зможуть отримати нову професію

Команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» активно допомагає вразливим спільнотам, зокрема продовжується робота з соціалізації трансґендерних і небінарних осіб, які внаслідок російського вторгнення опинилися у скрутному становищі, лишилися домівки і були вимушені переїхати до нового місця проживання.

Зараз частина таких представників спільноти знаходиться в одеських прихистках організації – шелтері для трансґендерних і небінарних осіб та Центрі тимчасового перебування ВПО-ЛҐБТК+. Тут вони отримують підтримку в адаптації до нових умов. Разом з цим, команда організації шукає можливості для розширення спектру допомоги. Серед пріоритетних напрямків – працевлаштування та підвищення матеріального положення осіб, що дозволить їм розпочати життя поза межами прихистків. В цьому допомагають дружні і партнерські організації.

Зокрема, троє представниць ініціативної групи «Т-Південь», в тому числі мешканки шелтеру, зареєструвалися для проходження курсів з водіння від ГО «Дівчата», а наступного року планується запуск ще одного проєкту від іншої парнерської організації, в рамках якого ЛҐБТК+ зможуть пройти перекваліфікацію або отримати нову професію. Також тривають переговори щодо співпраці з центром занятості населення, щоб допомогти в офіційному працевлаштуванні представникам спільноти та виходу з кризової ситуації.

На тлі відкритих можливостей до спеціалістів ініціативи «Юридична допомога трансґендерним, небінарним та квір-особам в умовах воєнного та повоєнного часу», що реалізовується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я», надходять питання про порядок подання документів для участі у навчанні, використання соціального ім’я у сертифікатах, коректної реєстрації тощо.

Як роз’яснює юристка Кароліна Палайчук, кращим варіантом є надання актуальних даних – саме за паспортом. Це стосується водійських курсів, курсів з підвищення кваліфікації, комп’ютерних курсів. Адже при подачі документів укладається договір, відповідно, вказується інформація за чинним документом. І вже після завершення юридичного трансґендерного переходу, транслюдина звертається для заміни отриманого свідоцтва чи сертифікату із внесенням оновленої інформації про неї.

У випадку, коли трансжінка або трансчоловік проходитить онлайн-курс, на який зареєструвалися через онлайн-форму або іншим чином, де не потрібно засвідчувати особу, то можна вказувати соціальне ім’я. Таким чином, після отримання документів вже з новим ім’ям, така людина вже матиме на руках чинні сертифікати.

Проте, якщо паспортні дані змінено і є сертифікати, свідоцтва чи інші документи, які були отримані раніше, а оновити їх нема можливості, то для того, щоб вони вважатися дійсними потрібно мати в наявності відповідний витяг з реєстру актів цивільного стану.

Запит на консультацію юриста можна залишити за посиланним https://www.projector.org.ua/dopomoga_yurystiv_transgenderam_nebinarnym_kviram/

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією