Верховенство права та недискримінація. Конференція про важливість прийняття законопроєкту №5488 від Gender Stream
14 березня в Києві директор антидискримінаційного департаменту другого Генерального директорату Ради Європи з питань демократії та людської гідності Халвард Горсет разом із виконавчою директоркою Gender Stream, Ольгою Поляковою, відкрили захід UnConference:
«Забезпечення рівності: дотримання верховенства права та недискримінації в Україні».
Команда Gender Stream об’єднала предстани_ць уряду, експерт_ок та активіст_ок, щоб обговорити підвищення рівня безпеки для ЛГБТКІ+ людей та інших соціально-чутливих груп в Україні.
Головною темою стала важливість прийняття законодавства, що захищатиме соціально-чутливі групи населення від проявів насилля та ненависті. В цьому контексті великою частиною обговорення стало необхідність прийняття
Обговорили співпрацю у сфері захисту прав людини, вдосконалення антидискримінаційного законодавства України та його гармонізацію з європейськими стандартами.
Дякуємо Раді Європи за співорганізацію заходу та підтримку. Також дякуємо представни_цям Антидискримінаційного департаменту за активну участь та підтримку у боротьбі за рівність та криміналізацію злочинів на грунті ненависті.
Наша мета:
посилити та стимулювати підтримку законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав людини, саме тому обговорили із зацікавленими сторонами які наступні кроки ми можемо зробити разом, щоб підвищити рівень захисту від дискримінації та насильства.
На це була направлена перша дискусія:
“Право на безпеку: як влада може підтримати ключові законодавчі ініціативи?”, — модератором якої був Андрій Круглашов.
Спікер_ки, які взяли участь:
- Олена Шуляк, народна депутатка, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Заступниця члена Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди.
- Марія Мезенцева, Голова підкомітету з питань наближення законодавства України до законодавства ЄС Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС; Керівник Постійної делегації у ПАРЄ.
- Ольга Перунова, заступниця начальника Управління моніторингу дотримання прав людини – начальниця відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС України.
- Богдан Пасічник, начальник відділу моніторингу питань гендерної рівності та недискримінації управління дотримання прав Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини НПУ.
Під час дискусії учасн_иці та гості визначали наявні механізми захисту прав людини враховуючи наявні прогалини в законодавстві.
Співпраця та підтримка між державними інституціями, міжнародними партнерами та громадянським суспільством – це база, на якій формуються зміни. Тож в процесі дискусії ми шукали способи залучити зацікавлені сторони до активного просування законодавчих ініціатив з прав людини та недискримінації.
Представниці ВРУ підтримали важливість роботи щодо криміналізації злочинів на ґрунті ненависті, зауважили, що в Україні необхідно прийняти відповідний законопроєкт та поділилися планами щодо підвищення обізнаності про важливість прийняття
“Кращі практики боротьби з дискримінацією: перспективи для України” – друга панель, під час якої спікер_ки фокусувалися на пошуку практичних рішень для подолання дискримінації, з якою стикаються соціально-чутливі групи.
Що обговорили?
Аналізуючи проблеми, шукали способи їх усунення. І навіть більше: в ході спілкування з авдиторією з’явилися нові ідеї для співпраці між інституціями та організаціями.
В дискусії взяли участь представни_ці громадських організацій, які захищають соціально-чутливі групи населення та міжнародних організацій.
Модераторкою була Анна Савчинська
Спікер_ки:
- Євгенія Гякумопулу, Керівниця відділу з питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, самовираження та ознак статі (SOGIESC) Ради Європи
- Анастасія Чеботарьова, Керівниця групи з адвокації та комунікацій у HIAS Ukraine
- Ольга Полякова, виконавча директорка ГО Gender Stream
- Уляна Пчолкіна, заступниця Голови Правління ГО «Група активної реабілітації»
- Віктор Пилипенко, голова ГО “УКРАЇНСЬКІ ЛГБТКІ ВІЙСЬКОВІ ЗА РІВНІ ПРАВА”
- Юліан Кондур, координатор, Міжнародна благодійна організація Ромський Жіночий Фонд «Chiricli»
НеКонференція – стала ефективним діалогом для співпраці міжнародних партнерів та громадянського суспільства. Залученість представни_ць від уряду до таких заходів вкрай важливе для досягнення реальних змін в законодавстві.
Дякуємо також спікерам та спікеркам, що долучилися до дискусій та разом з нами шукали шляхи подолання дискримінації та насильства в Україні.
Дякуємо гостям, що є активними член_кинями українського суспільства та доєднуєтеся до соціально-важливих змін!
Ця подія стала можливістю вкотре актуалізувати важливість прийняття законопроєкту №5488 та нагадати, що дотримання міжнародних норм у сфері захисту вразливих груп, є невід’ємною частиною євроінтеграційного процесу України. Дотримання прав кожного та кожної, забезпечення рівности та недискримінації залишаються фундаментальними принципами демократичного суспільства.
Прагнемо якнайшвидшого прийняття