В Одесі вивчали феномен розмаїття ґендерів разом зі спеціалістами ГО «ПРОЖЕКТОР» та «Когорта»

22 березня спеціалісти громадських організацій «ПРОЖЕКТОР» та «Когорта» провели інформаційно-просвітницький семінар «Трансґендерність: феномен розмаїття ґендерів». Захід проходив в одній з фотостудій у середмісті Одеси та зібрав представників трансспільноти, небінарних людей та їхніх союзників, які бажали дізнатися більше.

Перша частина заходу була присвячена історико-культурному контексту трансґендерності. Членкиня ГО «Когорта» і представниця трансспільноти у Національній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Юлія ФАМІЛЬЄВА розповіла слухачами про ґендерну ідентичність та самовираження.

Зазирнули всередину небінарної системи ґендерів та спробували розібратися в різниці між різновидами ґендерного самовираження та ідентичності. Окрім трансґендерних людей, розглядали належність до ґендерквірів, біґендерів, аґендерів, ґендерфлюїдів, ґендерно-нонкомформних осіб, людей дреґ-культури тощо. Крізь історичних персонажів та культурні події, присутні простежили феномен трансґендерності в історичних персонажах та культових особистостях. Шлях людини, що здійснює трансґендерний перехід в Україні.

До заходу долучилась небінарна особистість Елеазар Бустерман (вони/їх), які розповіли про правила спілкування з небінарними людьми та складності, з якими зустрічаються у повсякденні.

Друга частина заходу була присвячена медико-правовим аспектам питання трансґендерності. Зокрема юристка проєкту «Human Rights Clinic» ГО «ПРОЖЕКТОР» Єлизавета Барашкова розповіла про етапи зміни статевої належності в Україні та на прикладі кейсів клієнтів відповіла на найбільш поширені правові питання, поширенні серед трансспільноти.

Помічник юридичної команди ГО «ПРОЖЕКТОР» Денис Дрождей приділив увагу укладання декларації з сімейним лікарем та договору зі страховими компаніями, а разом з цим розповів про ключові проблеми, які очікують людей з ґендерною дисфорією при зверненні до медичних установ. Окремо разом з присутніми адвокатами і психологами, які долучились до заходу в якості слухачів, обговорили прогалини в українському законодавстві щодо трансґендерних людей та порушили питання нестачі кваліфікованих лікарів в Україні, які спеціалізуються на проблемах людей з ґендерною дисфорією.

Захід підготовлено за ініціативи групи трансґендерних і небінарних людей «Т*Південь» та за підтримки правозахисної організації OutRight International.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією