Уряд визнав, що прийняття проекту Закону України 5488 є ПРІОРИТЕТНИМ ЗАВДАННЯМ

Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує Святослав Шеремет.

Суттєві обставини щодо #5488.

Уряд визнав, що прийняття проекту Закону України “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації” (реєстр. №5488 від 13 травня 2021 р.) є ПРІОРИТЕТНИМ ЗАВДАННЯМ у межах імплементації Україною положень Рамкового рішення Ради Європи 2008/913/JHA від 28 листопада 2008 р. про боротьбу з певними формами та проявами расизму та ксенофобії за допомогою кримінального права.

Питання, а для кого це завдання — пріоритетне? Відповідь: власне для Уряду України, у широкому сенсі слова, а точніше — для парламенту, бо Кабінет Міністрів України свою частину роботи, подавши законопроєкт, виконав. Тепер черга за Верховною Радою України, яка може прийняти законопроєкт, надавши йому силу закону.

Прийняття законопроєкту 5488 записане як пріоритетне за розділом 24-м переговорної рамки Україна—ЄС, який називається «Правосуддя, свобода та безпека», у розлогому документі під назвою «Звіт за результатами проведення первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС)», який було презентовано від імені уряду Комунікаційною командою Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Звіт фіксує важливі політичні орієнтири для нашого суспільства: «Однією з політичних цілей Угоди про асоціацію визначено, зокрема, зміцнення … прав людини та основоположних свобод, у тому числі … недискримінації осіб, які належать до меншин, і поваги до різноманітності …. Виходячи з концепцій рівної людської гідності та недискримінації, верховенство права має забезпечити рівність перед законом, а це означає, що всі підпадають під дію закону і всі користуються рівним захистом закону. Тому, перш за все, верховенство права служить для підтримки прав людини та справедливості» (с. 134).

«Євроінтеграція — це не тільки про торгівлю, розвиток економічної, освітньої, культурної сфери, це й про світогляд. Подальший рух України до членства в ЄС є можливим лише у разі вжиття ефективних і дієвих заходів у сфері дотримання фундаментальних прав. … Зазначені кроки … ведуть до покращення життя українців та стають новим світоглядним маяком, де стандартом є відповідальність, повага один до одного, до права та гідності» (с. 144–146).

Питання, а що ж далі? Уряд сам про це каже: «Результати, отримані в ході проведення селф-скринінгу, будуть враховані у Національній програмі адаптації законодавства України до права Європейського Союзу (acquis ЄС). Це програмний документ, який встановлюватиме стратегічні завдання гармонізації українського законодавства з правом ЄС за переговорними розділами та стане основою переговорної позиції України щодо вступу до ЄС».

Тому одне з двох: або парламент прийме 5488 як закон ще ДО появи Національної програми адаптації законодавства України до права Європейського Союзу (acquis ЄС), або, якщо парламент це зробити не встигне, прийняття законопроєкту має стати частиною цієї Національної програми адаптації.

Як відомо, прийняття 5488 проголошене одним із кількох головних політичних пунктів XIII KyivPride, в рамках якого 16 червня відбувся Марш Рівності у Києві. Саме там безліч представниць і представників спільнот ЛГБТІК+ тримали гасла про 5488.

Упевнений, що унаочнення політичних вимог на публічних акціях, які відбуваються згідно з законом, є одним із найдієвіших способів наблизити бажані зміни.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією