Уповноважений з прав людини опублікував свою щорічну доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2023 році

ро це у соцмережах сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Дмитро Лубінець опублікував свою щорічну доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2023 році. ЛГБТК питання в доповіді висвітлюються в розділі, присвяченому захисту від дискримінації.

Омбудсмен звертає увагу на те, що у 2023 році набув чинності закон «Про медіа», згідно якого Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення стала національним медіарегулятором та отримала повноваження накладати санкції за виявлені порушення, зокрема «мову ворожнечі» за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Ми вже писали про те, що минулого місяця Нацрада вперше застосувала ці свої повноваження, винісши припис головному поширювачу пропаганди гомофобії в Україні — руху «Всі разом!» під керівництвом Руслана Кухарчука.

У доповіді згадуються дані соціологічних опитувань громадської думки щодо ставлення до ЛГБТК людей і моніторингу злочинів ненависті проти них, надані Центром «Наш світ», приклади реагування Секретаріату Уповноваженого на такі випадки та відповідні судові рішення. Ну думку омбудсмена, практика розслідування та судового розгляду цих справ переконливо демонструє недоліки українського антидискримінаційного та кримінального законодавства, які мають бути виправлені згідно рекомендацій, наданих Радою Європи та Євросоюзом — нагадаємо, що відповідний законопроєкт 5488 вже три роки чекає на свій розгляд Верховною Радою.

Так само, омбудсмен констатує, що системною проблемою залишається невизнання реєстрованих партнерств для одностатевих пар та висловлює підтримку законопроєкту 9103, який має вирішити цю проблему — зокрема, в контексті виконання рішення Європейського суду з прав людини від 01 червня 2023 року в справі «Маймулахін і Марків проти України».

Посилання на доповідь  – https://ombudsman.gov.ua/storage/app/media/uploaded-files/Щорічна_доповідь_Уповноваженого_за_2023_рік.pdf.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар