Ультраконсервативна мормонська церква в США підтримала законопроєкт, який гарантує визнання одностатевих шлюбів у цій країні

Цей законопроєкт зараз готується до ухвалення Конгресом США, де він має підтримку переважної більшості законодавців. Справа в тому, що право на шлюб не гарантоване Конституцією США, а закріплене в конституціях штатів.

Наразі діє прецедентне рішення Верховного суду США, яке легалізувало одностатеві шлюби на всій території країни, однак, існують побоювання, що поточний склад Верховного суду, до якого президент Трамп призначив кількох консервативних суддів, може його переглянути, і тоді кожен штат зможе вирішувати це питання на свій розсуд. Законопроєкт, висунутий представниками Демократичної партії США і підтриманий достатньою кількістю республіканців, гарантує те, що шлюби, укладені в одному штаті, визнаватимуться на всій території США — таким чином, навіть якщо ультраконсервативні законодавці якогось штату заборонять укладення одностатевих шлюбів на його території, такі шлюби, укладені в іншому місці, однаково будуть у цьому штаті дійсними.

Церква Ісуса Христа святих останніх днів, більш відома як мормонська, є провідною конфесією у штаті Юта, де її віряни складають більшість населення, а також досить популярна в інших штатах і поза межами США. Вона вважається однією з найбільш жорстких і консервативних християнських церков США і не йде на поступки новим ліберальним течіям у своєму віровченні. Однак, вона не збирається нав’язувати його в якості державного закону та вимушена рахуватися з тим, що серед її пересічних вірян присутні люди з різними політичними поглядами та сексуальними орієнтаціями. Вже досить давно ця церква навчилася підтримувати плідний діалог і знаходити компроміси з ЛГБТК спільнотою та її політичними союзниками заради гарантування рівних прав для всіх американців.

Так і цього разу, мормонська церква вирішила підтримати законопроєкт, який забезпечує визнання одностатевих шлюбів по всій території США, але водночас гарантує свободу релігійних переконань, зокрема, право кожної релігійної організації відмовлятися від проведення діяльності, пов’язаної з укладенням одностатевих шлюбів. Так виглядає консерватизм здорової людини. Консерватизм курця нам демонструє Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, члени якої, на словах засуджуючи ідеологію «Русского міра», на практиці непорушно дотримуються її постулатів стосовно своїх ЛГБТК співгромадян.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією