Нещодавно в місті Сліма, Республіка Мальта, відбулася важлива зустріч у межах програми «Стійкі рухи, сильніші спільноти». Шведська федерація прав лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів і квір-людей (RFSL) запросила представника НГО «Ти не один» для участі в стратегічному плануванні.
Про це у соцмережах сповіщає Громадська організація “Ти не один”.
Сергій, SMM-менеджер та журналіст організації, долучився до заходу «Активізм під час війни», організованого RFSL. У зустрічі взяли участь колежанки та колеги з 15 українських громадських організацій, що представляють різні регіони України та діаспору.
Протягом кількох днів учасниці та учасники мали можливість ознайомитися з планами RFSL на 2025–2027 роки, розповісти про потреби ЛГБТІК+ спільноти в Україні та обмінятися досвідом.
Один із днів був присвячений знайомству з ЛГБТІК+ рухами Мальти. Учасники відвідали шелтер місцевої організації MGRM. Було цінно дізнатися, як Мальта, країна, яка ще нещодавно не була надто лояльною до ЛГБТІК+ людей, змогла очолити рейтинг ЛГБТІК+-прав у Європі за версією ILGA-Europe Annual Review 2025. Водночас українські активістки та активісти поділилися досвідом роботи громадських організацій в умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Під час практичних занять учасниці та учасники розробляли адвокаційні плани та глибше занурювалися в тему адвокації.
Окремо важливим став день, присвячений проєктному менеджменту. Керівниці, директорки та представниці громадських організацій обговорювали значення навчання та розвитку проєктних менеджерок, адже від їхньої роботи залежить успіх реалізації проєктів. Говорили і про можливі ризики для громадських організацій та їхній аналіз.
«Надзвичайно важливо, що RFSL підтримує регіональні громадські організації, проєкти та ініціативи. А за запит щодо потреб наших ГО та спільноти при складанні планів роботи на наступні роки – окрема вдячність нашим партнеркам з RFSL. Дякую Анні та Віталіні – представницям RFSL – за відмінну організацію заходу та всі надані можливості», – говорить Сергій, SMM-менеджер та журналіст НГО «Ти не один».
Ця зустріч стала чудовою можливістю для обміну досвідом та налагодження контактів між українськими та міжнародними ЛГБТІК+ активістками та активістами.