Українська квір солдатка закликає легалізувати одностатеві шлюби: “Ми можемо померти в будь-який день

Публікуємо переклад статті, яку було опубліковано thepinknews.com.

Українська квір військовослужбовиця закликала легалізувати одностатеві шлюби в країні, оскільки солдати ЛГБТК+ “можуть померти завтра”, а їхні партнери не матимуть жодних законних прав у “несправедливій” системі.

Анна “Кажан” Зяблікова, яка служить у 47-й бригаді Збройних сил України, заявила, що одностатеві шлюби повинні бути легалізовані, щоб надати ЛГБТК+ парам ті ж юридичні права, які мають гетеросексуальні пари.

Це включало б право приймати рішення про те, чи залишати свого партнера на штучному живленні.

Про це 30-річна дівчина розповіла в інтерв’ю виданню “inews.co.uk”: “Ми не маємо на це законних прав, а під час війни неможливість зробити це є величезною психологічною проблемою”.

Після вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року багато українців уклали шлюб, щоб гарантувати своїм партнерам захист у час величезної невизначеності.

У листопаді минулого року киянка Леда Космачевська заявила, що планує вийти заміж за свого друга-гея, солдата, щоб хтось міг “забрати його, якщо він загине” на війні.

“Забирати у нас цю можливість – несправедливо”

Зяблікова додала: “Я відчуваю, що у мене щось забирають кожного разу, коли я бачу, що хтось із наших солдатів одружується, оскільки я думаю про те, що я не зможу цього зробити, якщо захочу зробити це з жінкою”.

“Ми можемо загинути будь-якого дня, тому всі намагаються приймати всі рішення, які стосуються стосунків і спілкування”.

“Люди хочуть мати можливість підтримувати один одного, тому що ми зараз такі вразливі, і ми просто хочемо мати цей запасний план, і ми були б раді зробити це для людей, яких ми любимо і про яких піклуємося”.

У 2022 році була запущена петиція, яка закликала запровадити шлюбну рівність в Україні.

У серпні президент Володимир Зеленський відповів на петицію, яку підписали тисячі людей, і сказав, що працюватиме з урядом над тим, щоб “усі люди були вільними та рівними у своїй гідності та правах”, але не раніше, ніж закінчиться війна з Росією.

Зяблікова, чия колишня дівчина покинула її, коли Росія вторглася в Україну, сказала, що шлюб – це “спосіб зробити ваш зв’язок міцнішим”.

“Будь-яка людина в Україні може померти будь-якої ночі, тому що ці ракети летять. Коли ти відчуваєш, що робиш недостатньо для людини, яку любиш, це неоптимально”, – сказала вона.

Приєднання до збройних сил як ЛГБТК+ людини було важким випробуванням для Зяблікової, яка сказала, що Володимир Путін намагався зобразити квір-людей як “несолдатів”, які воюють проти “чистих” російських військ на території України.

“Це їхня головна казка, яка, на жаль, працює, вона дійсно експлуатує гомофобний наратив”.

Конфлікт підвищив рівень прийняття ЛГБТК+ в Україні

Гомосексуальність є легальною в Україні з 1991 року – року, коли країна проголосила незалежність від Радянського Союзу – але одностатеві шлюби та цивільні партнерства наразі не визнаються.

Незважаючи на те, що гомосексуальність є легальною, ЛГБТК+ спільнота в Україні продовжує стикатися з соціальними та політичними упередженнями.

Однак дослідження численних груп свідчать про те, що підтримка рівних прав в Україні стрімко зростає.

Дані Інституту соціології Національної академії наук України свідчать про те, що підтримка одностатевих партнерів зросла майже вдвічі з 2013 року.

Раніше, народна депутатка України Інна Совсун запропонувала законопроект, що закликає до юридичного визнання одностатевих партнерств у країні, яка перебуває у стані війни.

Ділячись новиною про те, що вона подала законопроект у своєму твіттері 7 березня, депутатка навела цифру, що “56 відсотків українців” підтримують одностатеві партнерства.

Пропонований законопроект було оголошено всього через два дні після того, як двоє співробітників КиївПрайду розповіли інформаційному агентству PA, що конфлікт несподівано призвів до більшого прийняття ЛГБТК+ людей в Україні.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією