Україна вкотре визнала сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність сутнісними ознаками особистості
Про це у соцмережах сповіщає Святослав Шеремет.
Держава Україна вкотре визнала сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність #SOGI_UA сутнісними ознаками особистості, причому цього разу застосувала принцип недискримінації на підставах СОҐІ до неповнолітніх осіб.
Спочатку — чинна норма законодавства: «надання медичної допомоги дітям у разі підозри на фізичне та/або психологічне насильство стосовно дітей рекомендується здійснювати з дотриманням» такого принципу, як «недискримінація при наданні медичної допомоги незалежно від статі, … віросповідання, СЕКСУАЛЬНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ, ҐЕНДЕРНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ … тощо».
Наведену настанову «рекомендовано використовувати … медичним працівникам закладів охорони здоров’я під час надання медичної допомоги дітям у разі підозри на насильницькі дії стосовно них».
Мета документа, яким затверджено наведену настанову, — «підвищення обізнаності медичних працівників про заходи реагування у разі підозри на фізичне та/або психологічне насильство стосовно дітей».
Документ підкреслює важливу роль батьків або осіб, що їх замінюють: «при медичному обстежені постраждалої дитини можуть бути присутніми батьки або інші законні представники (якщо вони не є кривдниками)».
Отже, підсумуємо: сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність є важливими чинниками, які повинні бути враховані медичним персоналом у такій делікатній сфері, як медична допомога неповнолітнім особам у разі підозри на насильницькі дії стосовно них. Причому враховуватися ознаки СОҐІ мають щодо всіх причетних — як щодо дітей/підлітків, так і щодо батьків або інших законних представників / представниць.
Джерело наведених новацій —
Перелік захищених ознак в національних регуляціях співзвучний Ланцаротській та Стамбульській конвенціям.