У Харкові відбулося весілля двох жінок: військової та активістки.

Весілля проходило у форматі перфоменсу, символізуючи “справжню” церемонію, сповіщує ХарківПрайд на своїй сторінці у Facebook.

Аліна Шевченко – військова з Харківської області, капітан, офіцер штабу бригади. На військовій службі перебуває ще з 2015 року: спершу була мобілізована, а пізніше підписала контракт. У колективі знають про її сексуальну орієнтацію та про заручини з партнеркою.

Станіслава Петлиця – харківська активістка, яка займається захистом прав жінок та ЛГБТК+ людей. А також входить до нашої команди ХарківПрайду.

Церемонія весілля розпочалася біля будівлі РАЦСу та вул. Сумській. Тут наречені пройшли традиційний український обряд – обсипання вівсом, пшеницею, рисом, гречкою, цукерками, пелюстками, монетами та фотографувалися з гостями. Далі наречені рушили прогулюватися містом. Невід’ємною частиною стало кидання букетів наречених, також молоді прикріпили замок, який символізуватиме їхні міцні стосунки. А у майбутньому, можливо, і офіційний шлюб.

Офіційно оформити свої стосунки Аліна та Станіслава не мають можливості. Адже в Україні досі відсутня шлюбна рівність для всіх сімейних пар. Частковим рішенням проблеми могло б стати прийняття законопроєкту №9103 про реєстровані (цивільні) партнерства.

Проте ми наголошуємо, що даний закон не означатиме шлюбну рівність, він дозволить зробити принаймні крок уперед для регулювання відносин одностатевих (і не лише) пар.
ЛГБТК+ військовим, що мають партнерів, досі недоступний цілий ряд прав. Зокрема:

– неможливість приймати рішення за партнера в критичних для життя й здоров’я ситуаціях, відвідувати у реанімації;
– виконувати «останню волю», розпоряджатися тілом після смерті;
– відсутність права на утримання і догляд для непрацездатного партнера;
– неможливість отримувати лікарняні для догляду за хворим партнером;
– неможливість бути опікуном для недієздатного партнера (стаття 63 Цивільного кодексу України);
– неможливість оформити спільне медичне страхування;
– неможливість спільно володіти майном;
– неможливість успадковувати майно за законом і отримувати пов’язані з цим податкові пільги (спадкування за заповітом – 5% податку, за законом – нульова ставка);
– неможливість бути похованим разом з партнером у родинній могилі;
– недоступність пільгового кредитування для сім’ї;
– неможливість отримання державної підтримки після загибелі партнера.
– неможливість знати, якщо партнер поранений, захоплений або мертвий

1 червня Європейський суд з прав людини визнав, що Україна порушує права одностатевих пар. Суд встановив, що відсутність в Україні законодавчого регулювання одностатевих відносин є порушенням статті 8 та 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією