У Гарвардському університеті обговорили квір-тематику в укрліт

У Девіс-центрі Гарвардського університету відбувся симпозіум, присвячений квір-тематиці в українському літературному контексті. Про це повідомили на сайті університету.

Організатор і модератор події — письменник Олександр Авербух.

Симпозіум став частиною серії подій, присвячених квір-проблематиці у Східній Європі. У межах події обговорювали: огляд поточного стану досліджень, історію, архіви, мистецтво, культуру, політику, право, міграцію, активізм та окрему секцію, присвячену Україні.

Учасниками симпозіуму стали провідні літературознавці:

  • Тамара Гундорова;
  • Віталій Чернецький;
  • Сандра Рассел;
  • Дафна Рачок;
  • Олександр Авербух.

Фокусом дискусій став квір-канон в українській літературі від часів Григорія Сковороди, Івана Котляревського, Тараса Шевченка до доробку Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Агатангела Кримського та сучасних авторів. Учасники розмірковували над тим, як крізь призму квір-теорії переосмислюються твори визначних українських митців. Обговорювали також те, яким чином квір-тематика XVIII, XIX і XX століть впливає на сучасний літературний процес, розглядаючи континуальність від Сковороди до сьогодення.

Окрему увагу приділили впливу нинішньої війни на український культурний і літературний процес та висвітлення квір-тематики. Чи сприяє воєнний стан вільнішому вираженню квірності чи, навпаки, відсуває її на маргінес? Як формується квір-канон в умовах бойових дій? Дискусія не оминула і колоніалізм у літературі, зокрема, яким чином він нині долається за допомогою перформативності та квірності.

Переглянути повний запис розмови:

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар