У 2023 році “Наш світ” зафіксував 56 випадків дій на ґрунті гомофобії та трансфобії

За минулий рік правозахисний ЛГБТ-центр “Наш світ” зафіксував 56 випадків дій на ґрунті гомофобії та трансфобії, дискримінації й інших порушень прав людини.

Про це йдеться в новому звіті “Війна та цивільні партнерства. Становище ЛГБТК в Україні у 2023 році”, передає Zmina.

З усіх зафіксованих випадків 52 трапилися на території України. Найбільше з них – у Києві та області, а саме 16. На Одещині – 5, на Житомирщині та у Львові – по 4. На Донеччині, Івано-Франківщині та у Луцьку – по 3. На Миколаївщині, у Сумах та Чернівцях – по 2 випадки, а ще по 1 – у Дніпрі, Запоріжжі, Рівному, Тернополі, Харкові, Кіровоградській, Полтавській та Херсонській областях. Ще 4 випадки трапилися за кордоном з українськими ЛГБТ-біженцями.

25 випадків дій на ґрунті гомофобії та трансфобії та мова ворожнечі відбулися з боку приватних осіб або груп осіб. 17 з них можна охарактеризувати як злочини ненависті, а 7 – як інциденти ненависті. В одному випадку були зафіксовані прояви мови ворожнечі. Серед найпоширеніших видів порушень – образи, приниження людської гідності та погрози, а також фізичне насильство різного ступеня тяжкості.

Як і у минулому воєнному році, у 2023-му збереглася тенденція до зниження нападів на ЛГБТК центри та заходи. З такого типу порушень слід відзначити випадок, що відбувся під час відкриття в Одеському художньому музеї виставки на ЛГБТ-тематику у грудні 2023 року. Пікетувальники (представники ультраправих консервативних організацій) намагалися зашкодити нормальній роботі музею, зірвали банер виставки та забрали з собою як трофей. Невдовзі на іншому музейному банері з’явилися написи з неонацистською символікою.

Нагадаємо, що торік центр “Наш світ” також задокументував три воєнних злочини щодо ЛГБТ-людей з боку російських військових на тимчасово окупованих українських територіях: два у Донецькій і один у Херсонській областях. Це значно менше, ніж у 2022 році (тоді їх було 31). В організації зауважують: це може бути пов’язане з тим, що у 2023 році ЗСУ деокупували небагато територій, а інформація про порушення з боку російських окупантів отримується найчастіше від місцевих мешканців після звільнення населених пунктів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією