Суспільне Мовлення декларує, що «створює і розвиває проєкти про важливість підтримки й захисту прав ЛГБТІК+ людей»
Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує Святослав Шеремет.
Це знакова для українських ЛГБТІК+ подія, і ось чому:
Сьогодні Суспільне Мовлення декларує, що «створює і розвиває проєкти про важливість підтримки й захисту прав ЛГБТІК+ людей».
Водночас, законом «Про суспільні медіа України» встановлено, що «діяльність НСТУ [Національної суспільної телерадіокомпанії України] провадиться на принципах … дотримання норм суспільної моралі, традицій і культури Українського народу, поширення сімейних цінностей та зміцнення ролі традиційної сім’ї у розбудові українського суспільства» (стаття 3).
Водночас, парламент поклав на суспільні медіа обовʼязок установити на рівні редакційного статуту НСТУ «вимоги до поширення інформації про різні групи населення», зокрема ЛГБТІК+. Закон все ще містить у цьому пункті вираз «сексуальні меншини», який буде змінений згодом на коректніший, але це суті справи не міняє (стаття 19, частина 1, пункт_8).
Отже, на виконання власної статутної політики та в контексті популяризації сімейних цінностей і ролі традиційної сімʼї, Суспільне Мовлення виходить сьогодні з надзвичайно сильною ціннісною позицією:
🏳️🌈«Щорічно День прапора ЛГБТК+ відзначається 25 червня, і на підтримку Прайду багато компаній змінюють свої лого на кольори райдужного прапора.
Суспільне Мовлення підтримує цю ініціативу та змінює своє оформлення на диджитал-платформах з 25 по 30 червня.
Крім того, 25 червня логотип у кольорах райдужного прапора буде використовуватися на всіх телеканалах Суспільного.
Захищаємо свободи в Україні!»
🔥Ця позиція Суспільного в потужний, практично вибуховий спосіб поширює для нас — глядачів і глядачок, слухачів і слухачок — меседж про суспільну значимість ЛГБТІК+ як частини соціуму, про громадянську рівність для ЛГБТІК+, а також про інклюзивність української сімʼї до такої її форми, як сімейний союз, заснований на партнерстві двох осіб однієї статі.
Адже рівність і захист свобод неможливий без визнання права на сімейне життя.
Більше того, позиція Суспільного як раз і є флюгером актуальної суспільної моралі. Нинішній жест Суспільного вкотре доводить, що ЛГБТІК+ в Україні є частиною позитивного морального дискурсу.
Дякуємо за позицію, Суспільне!