Що ГО «Когорта» створює з новими донорами для української транс*спільноти

Щодня команда ГО «Когорта» шукає нові способи розвитку та допомоги для транс*людей України. Звісно, повномасштабне вторгнення дало нам більше викликів, які ми усіма силами намагаємось вирішити.

Юлія Арефьєва, яка є членкинею організації розповіла детальніше про новий проєкт, який підтримується Фондом реагування на надзвичайні ситуації для жінок і дівчат, заснованим HIAS у співпраці з VOICE в рамках проєкту, що фінансується USAID під керівництвом Save the Children в Україні.

Презентуємо вам коротке інтерв’ю з Юлією, яка керує втіленням цього проєкту.

🔶 Чому вирішили написати саме такий проєкт? Які потреби планували вирішити?

📣Військове вторгнення призвело до загострення проблем української транс*спільноти. Одна з них – це насильство на базі гендерної ідентичності. Тут сходяться зразу декілька негативних ефектів: втрата джерел матеріального забезпечення), зменшення спектру транскомпетентних послуг, а також підвищений стрес меншин, який загострюється під час важких соціальних ситуацій. Все це підвищує маргіналізацію нашої спільноти та ще більше відриває її від загальної спільноти українців.

🔶Чому звернули увагу саме на гендерно зумовлене насильство? Наскільки ця проблема актуальна для транс*спільноти?

📣Насильство на базі гендеру проблема не лише трансгендерної спільноти. Тому ми побачили можливість об’єднати нашу спільноту разом зі загальним феміністичнимм рухом України. В подальшому це буде безумовним успіхом та значущим кроком для майбутньої соціальної роботи. Беручись за цей проєкт, ми заявляємо про те, що ми також дотичні до цієї боротьби і прикладаємо таку ж частку зусиль, як інші групи.

🔶Які основні активності заплановані?

📣В межах проєкту ми запланували роботу в 3 напрямках:

1. Роздача сертифікатів гідності. Ми розуміємо, що наша спільнота стикається зі значними фінансовими обмеженнями в буденному житті, а повномасштабне вторгнення тільки погіршило ситуацію. Саме тому ми запланували роздачу сертифікатів, за допомогою яких транс*фемінні особи та цис-гендерні люди зможуть придбати гігієнічні товари першої необхідності.

2. Проведення психосоціальних програм. Вони спрямовані на покращення психічного здоров’я та соціального благополуччя цільової аудиторії цього проєкту, які постраждали від поточних подій в країні. Проводяться індивідуальні та групові психотерапевтичні зустрічі для збереження психологічного здоров’я представниць спільноти. Війна диктує свої умови життя з підвищеним рівнем стресу, до яких треба адаптуватися.

3. Проведення інформаційних занять. Інформація є одним з основних ресурсів в сучасному суспільстві, тому ми запланували заходи, які підвищать обізнаність стосовно форм, які може приймати гендерне насильство в умовах воєнного стану, а також про можливості убезпечити себе від цих загроз.

🔶Яких результатів плануємо досягнути?

📣Мета проєкту забезпечити транс*фемінних на цис-гендерних людей спільноти речами, необхідними для забезпечення елементарних потреб у кризовому стану інфраструктури, а також забезпечення їх фізичного, психологічного та соціального благополуччя. Ми очікуємо досягти поліпшення стану проблем транс*фемінних та гендерно різноманітних людей, викликаних військовою агресією та підвищеною соціальною напругою в суспільстві через забезпечення можливостей місцевих ком’юніті надавати допомогу у форматі “рівні-рівним”. Завдяки цьому ми об’єднуємо спільноту та налаштовуємо її взаємодію з іншими частинами соціуму, долаючи соціальну ізоляцію та маргіналізацію спільноти.

Цей проєкт триватиме до вересня, тож ви, наші підписники, можете долучити до офлайн заходів у Львові та Одесі, подати заявку на психологічну допомогу або долучитися до занять з безпеки.

Будемо раді вашій активності🎉🤩

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією