Розширення можливостей для журналісток України

Гендер Зед разом з партнерськми організаціями Прес-клуб реформ (з Кропивницького) та Deutsche Gesellschaft (з Берліну), розпочинають цього літа проєкт «Розширення можливостей для журналісток України», який має на меті посилити стійкість жінок-журналісток у контексті війни.

«Ми прагнемо зміцнити стійкість журналісток в Україні шляхом навчання з тем боротьби з дезінформацією, гендерної рівності, через мережеві зустрічі, а також покращення ментального здоров’я та часу на емоційний ретрит. Завдяки тренінгам в Україні та навчальній поїздці до Берліну ми будемо сприяти довгостроковому розширенню можливостей українських журналісток», – каже Себастьян Рьоснер, представник німецьких організаторів Deutsche Gesellschaft.

Зустрічі між активістками та журналістками є значущим досвідом для обох сторін та їхнього професійного зростання. Це зміцнюватиме місцевих партнерів та покращуватиме контакти між українськими та закордонними медіа і громадськими організаціями.

«Основні виклики для жінок у журналістиці в часи війни включають погіршення матеріальної бази для незалежної журналістики, скорочення особистих зв’язків і можливостей для саморозвитку, а також боротьбу з фейками про ЛГБТ+ людей або дезінформацією, пов’язаною з питаннями гендерної рівності», – переконаний Ростислав Мілевський, керівник Гендер Зед.

Жінки відіграють життєво важливу роль у протистоянні повномасштабному вторгненню росії в Україну, будь то на передовій, у медіа, у лікарнях, школах, притулках чи закладах харчування, у війську та на підприємствах, в Україні та поза її межами. Війна особливо підкреслила невидиму вразливість жінок – у площині ментального здоров’я.

«Однією із вразливих груп є журналістки, які, залишившись в Україні, продовжують висвітлювати тему війни, часто працюючи на передовій або поблизу неї. Вони їздять у звільнені регіони, беруть інтерв’ю у потерпілих, пишуть про людські трагедії, працюють із жахливими свідченнями постраждалих та переживають інші події, пов’язані з війною», – каже виконавча директорка Прес-клубу реформ Вікторія Талашкевич.

Журналістки активно беруть участь у розвінчанні кампаній з дезінформації, хоча часто й самі потерпають від гібридної інформаційної війни. Тому проєкт базується на широкому розумінні вразливості та маргіналізації і дотримується міжсекційного підходу, щоб убезпечити та посилити жінок в медіа.

Будь ласка, слідкуйте за проєктом за допомогою хештегу #civilsocietycooperation та беріть участь у його заходах, коли вони будуть анонсовані.

Заходи в рамках проєкту люб’язно підтримані Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt) в рамках Програми східного партнерства.

Незабаром буде оголошено набір на участь для журналісток у навчально-ретритних тренінгах, котрі відбудуться у липні та серпні в Україні.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар