Річниця з дати, коли до Верховної Ради було подано законопроєкт #9103 «Про інститут реєстрованих партнерств»

Вчора був рівно рік з дати, коли до Верховної Ради було подано законопроєкт #9103 «Про інститут реєстрованих партнерств». Попри підтримку 9103 суспільством та нашими західними партнерами, наразі ми говоримо про #ЩеОдинРікБезПартнерств, бо законопроєкт за цей час так і не ухвалили, сповіщує у соцмережах Точка опори ЮА.

Чого бракує нашим депутатам та депутаткам, аби нарешті його ухвалити? Адже всі відмовки, які ми раніше чули, про «суспільство не готове» і «не на часі», вже не актуальні. Суспільство підтримує, військовим це потрібно, а європейська спільнота чекає від нас цього кроку.

🔹Сьогодні ми згадуємо хронологію подій довкола законопроєкту 9103 — в каруселі. І разом з Інною Совсун Inna Sovsun говоримо про те, чому прийняття цивільних партнерств в Україні — це питання цивілізаційного вибору:

«Те, що законопроєкт зареєстрований у парламенті, не гарантує його прийняття. У Раді багато законопроєктів реєструється, але потім залишаються без уваги. Тому потрібно активно просувати 9103, звертаючись до депутатів, ходити до них на зустрічі, писати в коментарях. Важливо не зупинятися, адже така монументальна зміна, як прийняття цивільних партнерств, не відбудеться сама по собі.

🔸Чому важливо прийняти 9103 зараз?

Тут страждають люди, борці за Україну, які не можуть офіційно зареєструвати свої стосунки. Ми завжди кажемо, що цінуємо ЗСУ, але вочевидь у ЗСУ є люди з різним рівнем прав — і це неприйнятно.

Це також наш крок до Європи. Це питання нашого цивілізаційного вибору, яке має важливе значення для наших західних партнерів. Є країни, для яких це буде принциповим питанням, коли прийде час реальних переговорів щодо членства України в ЄС.

Зараз у звітах Єврокомісії позитивно згадують про законопроєкт — і це важливо. Я вже мовчу про те, що є рішення ЄСПЛ, яке вказує на порушення Україною Конвенції з прав людини через ігнорування одностатевих пар, які не мають можливості узаконити свої стосунки.

Дивно, що депутати не усвідомлюють того, наскільки важливо прийняти це рішення для захисту прав наших громадян і громадянок, і як це підсилить наші позиції на міжнародній арені, особливо в той час, коли росія всіляко пригнічує права ЛГБТКІ+»

💠А що для вас означає прийняття цивільних партнерств?

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар