Результати проєкту “Надання безкоштовної юридичної допомоги у вигляді консультацій, ведення досудових справ та стратегічних справ у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) і національних судах для захисту порушених прав бенефіціарів проєкту”, від БО “100% Життя”

Наразі в Європі та світі пройшов прайд-місяць, тож БО “100% Життя” хоче поділитися з вами результатами проєкту “Надання безкоштовної юридичної допомоги у вигляді консультацій, ведення досудових справ та стратегічних справ у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) і національних судах для захисту порушених прав бенефіціарів проєкту”, який реалізується БО “100% Життя” у партнерстві з Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ.

В рамках проєкту боротьба із проявами ворожнечі та дискримінації відбувається не тільки у національних судах України, а й в ЄСПЛ.

Наприклад, ми хочемо нагадати, що завдяки зусиллям юристів проєкту 5-го червня 2020 року Рівненський окружний адміністративний Суд визнав протиправним та нечинним рішення Рівненської міської ради “Про заборону проведення на території міста маршів представників ЛГБТ-спільнот”.
Рішення суду було оприлюднене 22 червня 2020 року, та внесене до Єдиного державного реєстру судових рішень 9 липня 2020 року.

Про заборону проведення маршів ЛГБТ-спільнот депутати постановили на сесії Рівненської міської ради 24 грудня 2019-го року. У лютому 2020 року 22-річний рівнянин Дмитро Деркач, який живе та навчається у Києві, подав в суд на Рівнераду.

Рішення Рівнеради передбачало заборону пропаганди різних видів девіантної статевої поведінки і унеможливлення в межах Рівного публічних кампаній і заходів ЛГБТ-спільноти.

На думку адвокатки УГСПЛ Марії Цип’ящук, яка представляла у суді позивача, депутати Рівненської міської ради перевищили свої повноваження щодо обмеження прав і свобод людей.

“Маю надію, що невдовзі в Україні дотримання прав людини стане нормою у суспільстві і не потребуватиме відстоювання прав і законних інтересів у судових інстанціях, – каже Марія Ігнатушина, керівниця юридичної служби БО “100% Життя”. – За останні чотири роки багато що змінилося у ставлені людей і держави до представників ЛГБТK+ спільноти. Але, нажаль, в Україні все ще існує багато простору для покращення ситуації, зокрема, у сфері забезпечення рівних прав і можливостей для різних соціальних груп”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар