Рада ухвалила законопроєкт про розширення переліку груп людей, які можуть отримати одноразову грошову допомогу в разі загибелі військовослужбовців та деяких інших осіб
Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт 9226 про розширення переліку груп людей, які можуть отримати одноразову грошову допомогу в разі загибелі військовослужбовців та деяких інших осіб (зокрема, поліцейських, а також працівників критичної інфраструктури, держслужбовців, посадовців місцевого самоврядування, постраждалих від російської агресії). Рішення підтримали 274 депутати.
Законопроєкт передбачає право військових чи інших згаданих осіб скласти заповіт або письмове розпорядження про виплату такої допомоги (цілком або її частини) будь-яким особам — раніше допомога виплачувалася тільки батькам, неповнолітнім дітям, дружинам та утриманцям загиблого. У випадку відсутності такого заповіту або розпорядження, до членів сім’ї загиблого, які мають право на виплату одноразової грошової допомоги, тепер також зараховується «жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили».
Фактично, це означає, що тепер таку грошову допомогу зможуть отримувати й одностатеві партнери загиблого військового або іншої відповідної особи. Це, однак, не скасовує дискримінаційного ставлення держави до одностатевих партнерів наших захисників. На відміну від подружжя, їм доведеться доводити факт своїх сімейних відносин у судовому порядку, що непросто і юридично, й психологічно — розкривати свої особисті, інтимні стосунки перед чужими людьми на тлі звістки про смерть найближчої людини. Також незрозуміло, чи звільняються партнери загиблих від оподаткування цієї грошової допомоги, як це передбачено для інших членів сім’ї. Ці проблеми вирішуються у законопроєкті #9103 про реєстровані цивільні партнерства, який у цьому аспекті дорівнює зареєстрованих партнерів до подружжя, тому ми наполягаємо на його найскорішому ухваленні Верховною Радою.
Рівність в обов’язках перед державою має означати й рівність у правах.