Рада церков проігнорувала звернення ЛГБТК-спільноти

У Всеукраїнській Раді церков проігнорували звернення представників української ЛГБТК-спільноти та запит Суспільного.

26 жовтня низка ЛГБТК організацій звернулась до Ради Церков і релігійних організацій з проханням налагодити діалог задля порозуміння у захисті прав всіх українок і українців, незалежно від їхніх переконань, віросповідання, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності тощо.

Також у зверненні ішлось, що Уповноважений Верховної ради України з прав людини готовий надати свій офіс і всі потрібні технічні можливості для організації зустрічі представників церкви та ЛГБТК-спільноти. Звернення підписали 12 організацій, що захищають права людей в Україні.

27 жовтня єпископ Маркос Оганесян відповів Суспільному, що Вірменська Апостольська Церква отримала звернення й розгляне його. Однак надалі на дзвінки журналістів Суспільного представники Ради церков не відповідали. 2 грудня редакція Суспільне Новини направила офіційний запит на пошту Ради церков із проханням повідомити, чи було розглянути звернення, яке рішення було ухвалене та чи планується зустріч представників релігійних об’єднань України з представниками ЛГБТК+.

До цього часу, станом на 22 грудня, відповіді редакція не отримала.

Як повідомив Суспільному ініціатор звернення координатор правозахисного ЛГБТ Центру “Наш світ” Андрій Кравчук, представники Ради церков проігнорували звернення.

Кравчук наголосив, що представники церкви як духовні особи мали б турбуватись про людей, але з ЛГБТК+ “відмовляються розмовляти”.

“Я був налаштований скептично (щодо відповіді Ради церков — ред.), бо це послідовна політика. Понад 10 років була декларація, в якій йшлось про ставлення до “гомосексуалізму” і там ішлось, що церква готова говорити про це у відкритій дискусії. Ми готові обстоювати свої погляди у вільній дискусії, але наші спроби натикаються на несприйняття”, — додав Андрій.

Ідеться про декларацію 2007 року під назвою “Про негативне ставлення до явища гомосексуалізму та спроб легалізації так званих одностатевих шлюбів (реєстрації одностатевих партнерств)”.

За словами Кравчука, представники церкви раніше непублічно йому повідомили, що не дадуть ЛГБТ-спільноті “використовувати технології, які застосовувались на заході”.

“Це свідчить про те, що вони хочуть продовжувати антигендерну і анти ЛГБТ-пропаганду. Чи може це змінитись? Це вже змінюється у світі…, але наші церкви більш консервативні. Вони бояться емансипації”, — додав він.

Він розповів, чому виникла ідея звернення: “Ми всі живемо в одній країні. Серед вірян є багато представників ЛГБТ, серед ЛГБТ є багато віруючих. Церква має великий вплив на суспільство і на політиків, тому без зміни ставлення церков буде важко змінити ставлення нашої держави до прав ЛГБТК+”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією