ГО Точка опори ЮА продовжує знайомити з результатами Форуму союзників/ць «БАМ!» 2023. Цікаві тези з дискусії «Бізнес та інклюзія, або Здорове майбутнє, яке ми будуємо».
🟣 Ольга Безпалько, директорка департаменту соціальної політики АТ Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia
Жіночі купе в потягах — це більше соціальне, ніж економічне рішення компанії. Але що стосується самого підходу: точилися і точаться обговорення до сьогодні. Одні розцінюють це з точки зору сегрегації, інші — з точки зору безпеки. Ми ж як компанія робимо все можливе, щоб підтримати нашу державу і допомогти забезпечити безпеку в потягах «Укрзалізниці». Наразі більше 18 тис. жінок скористалися послугою. Ми отримуємо схвальні відгуки. У потягах також запроваджено воєнізовану охорону. А після закінчення війни ми плануємо більш системні рішення, які обговорюватимемо з громадськістю.
«Укрзалізниця» — один з найбільших роботодавців країни, а в деяких маленьких регіонах — чи не єдиний роботодавець. Компанія стикнулася з великою кількістю мобілізованих на війну працівників (понад 10 тисяч осіб). Ми поставили задачу повернути кожного нашого ветерана-залізничника назад, у цивільне життя, повернувши його на роботу, в колектив, і допомогти, за необхідності, в соціалізації після повернення. Для цього весь час тримаємо зв’язок та працюємо в кілька кроків: комунікація під час поранення (чи можна буде повернути людину на її роботу?), переорієнтація в професії (з можливістю релокейту), допомога з реабілітацією, психологічна підтримка.
🟣 Karine Polianska, PR Lead Uklon, кураторка проєкту «Інклюзивний клас»:
Uklon за підтримки партнерів інвестував в автопарк для людей з інвалідністю. Поки що адаптовані автомобілі не закривають попит на 100%, і ми розуміємо, що скільки б таких автомобілів не запустили, повністю попит не закриємо. Тому водії таксі мають бути готові до того, що пасажир(ка) може бути з інвалідністю і це не має викликати подиву. Навчання водіїв коректній термінології, як запропонувати допомогу — це крок, який ми зробили після закупівлі авто. Спочатку навчання пройшли 12 водіїв, тепер ми розширили цю освітню ініціативу для всіх водіїв.
Цей проєкт не комерційний, але Uklon працюватиме над збільшенням обсягів послуг для людей з інвалідністю. Так, ми готуємось до запуску ініціативи у наступному місті, з новим партнером.
🟣 Марія Назаренко, директорка відділу маркетингу та e-commerce COMFY:
COMFY підтримали цьогорічний прайд-місяць. Коли ми бачимо, що українське суспільство змінюється, що у нас насправді є можливість завтра жити набагато краще, ніж сьогодні, нам дуже хочеться підтримувати це, тому що у нас є сила голосу, тому що у нас є така можливість. І ми віримо, що українське суспільство готове приймати різних людей.
Ми готувались до негативу, продумували цю комунікацію. Попри акції «проти», ми отримали багато підтримки. Чи зробили ми б це знову? Так. Головне — розуміти, навіщо ти це робиш, точно знати, чому це важливо, і комунікувати це всередині компанії теж. Це не питання тільки підтримки ЛҐБТІК+ людей, це більш ширше питання того, які ми і які наші цінності.
🟣 Яна Гончаренко, директорка з комунікацій та сталого розвитку Starlight Media Group:
Принцип «нічого про нас без нас» має лягати в роботу кожного бізнесу, який піклується про різноманіття та інклюзивність. Тому перед прийняттям тих чи інших рішень важливо консультуватись з представниками/цями тих вразливих груп, про які бізнес піклується.
Є типовий міжнародний підхід до різноманіття та інклюзивності і зрозумілі групи людей, можна відкрити будь-яку стратегію американської компанії і побачити, що там буде вектор підтримки ґендерної рівності, прав людей з інвалідністю, ЛҐБТІК+ спільноти тощо. Але зараз, працюючи в українському бізнесі, ти ніколи не знаєш, хто у тебе вразлива група. Ми всі можемо сказати, скільки у нас мобілізованих. Але скільки в нас людей, які чекають на повернення коханих? Скільки в нас людей, близькі яких досі залишаються на тимчасово окупованих територіях? Скільки в нас людей, які втратили близьку людину або як відреагували на черговий злочин російської армії? Часто це поза нашої можливості дізнатися прямо.