Понад половину українців вважають, що ЛГБТ-люди мають право виходити на акції для захисту своїх прав

54% українців погоджуються з тим, що ЛГБТ-люди повинні мати можливість вільно виходити на демонстрації для захисту своїх прав. Проти цього виступають 27%.

Про це свідчать результати дослідження “Можливості та перешкоди на шляху демократичного переходу України”, проведеного у форматі загальнонаціонального телефонного опитування 4–16 січня.

Так, 27% повністю погоджуються з тим, що ЛГБТ-спільнота має право виходити на акції для захисту своїх прав, і стільки ж відсотків респондентів швидше погоджуються з цим. Скоріше не погоджуються – 11%, а зовсім не погоджуються 16%. Як погоджуються, так і не погоджуються 11%. Інші респонденти не змогли визначитися.

Крім того, 58% вважають, що ЛГБТ-люди повинні мати такі ж права, як і всі інші (з них 32% погоджуються повністю, а 26% – скоріше погоджуються). Повністю або частково проти цього виступають 20% (13% та 7% відповідно).

Також 56% погоджуються чи радше погоджуються з тим, що ЛГБТ-люди повинні мати право на цивільне партнерство. Проти чи частково проти – 24%. Однак з твердженням про те, що ЛГБТ-пари повинні мати можливість усиновлювати дітей так само, як і гетеросексуальні пари, повністю чи скоріше погоджуються лише 30%, тоді як проти – 48%.

Як зазначають дослідники, люди, які особисто знають когось із ЛГБТ-спільноти, вдвічі більше підтримують рівні права для ЛГБТ ніж ті, хто не знають.

У межах дослідження опитали 2 508 респондентів, однак питання щодо ЛГБТ не ставили половині з них. Тимчасово окуповані території станом на 23 лютого 2022 року (Автономна Республіка Крим, місто Севастополь, окуповані райони Донецької та Луганської областей) виключені з вибірки. Респонденти, які проживають на територіях, які були окуповані після 24 лютого 2022 року брали участь в опитуванні, якщо відчували себе в достатній безпеці, щоб відповідати на запитання.

Нагадаємо, що Моніторингова мережа правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” у 2022 році зафіксувала 105 випадків дій на ґрунті гомофобії, трансфобії, дискримінації та інших порушень прав людини на території України. Так, 31 випадок – з боку представників окупаційної влади, інші – на підконтрольній Україні території. Крім того, відомо також про два подібні випадки, які трапилися з українськими біженцями за кордоном. Майже половина задокументованих інцидентів припадає на Херсонську та Київську області.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією