Петиція щодо легалізації ЛГБТ-шлюбів: чому це важливо та чому її підтримали українці

Петиція щодо легалізації одностатевих шлюбів набрала понад 25 тис. підписів. Тепер це має розглянути президент України Володимир Зеленський.

Детальніше про цю петицію в ефірі національного телемарафону Єдині новини у розмові з ведучою Вікна-новини Яною Брензей розповіла голова громадської організації Інсайт Олена Шевченко.

– Я думаю, що петиція – це лише перший крок. Варто звернути увагу, що ця петиція прийшла знизу – від людей. Це не була ініціатива якоїсь громадської організації, яка захищає права ЛГБТ. Ми побачили, як масово люди почали доєднуватися і підписувати, – звернула увагу Олена Шевченко.

Активістка наголосила, що це відбулося через критичну ситуацію в країні. Адже війна загострила усі проблеми, які існували у суспільстві.

– Зараз скільки людей служить із ЛГБТ-спільноти у ЗСУ. Люди гинуть. Ми вже маємо досить великі втрати. І питання в тому, що тут немає ніякої рівності. Тому що для гетеросексуальної родини, де одружені люди, їм доступні усі пільги. Вони можуть поховати людину чи прийти у реанімацію, – розповіла Олена Шевченко.

Також вона додала, що зараз українці із ЛГБТ-спільноти із законодавчої точки зору, просто сторонні люди. Зокрема, активістка розповіла свою думку щодо такого варіанту розв’язання проблеми, як цивільне партнерство.

– Моя особиста думка, що цивільні партнерства мають бути доступні як для гомо-, так і гетеропар. Тобто, якщо ви не хочете шлюб, то можете обрати цивільні партнерства. Ось це про рівність, – додала вона.

Окрім того, активістка звернула увагу на те, що рух до ЄС може розв’язати деякі питання, які турбують українців із ЛГБТ-спільноти.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією