Одеські лікарі ВІЛ/СНІД-центру пройшли семінар щодо ЛҐБТ+ від «Клініки прав людини»
19 липня 2023 року в одеському міському центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом пройшов інформаційно-просвітницький семінар для лікарів та медичного персоналу. Ключовою темою заходу стали проблеми у комунікації між медиками та ЛҐБТІК+спільнотою, зокрема взаємодія з пацієнтами. Захід організовано командою проєкту «Human Rights Clinic» спільно з ГО «Когорта» на запит БО «100 відсотків життя. Одеса».
Координатор проєкту «Human Rights Clinic» Олексій Лосинець розповів про природу ненависті щодо ЛҐБТІК+ та порушив питання ґендерно-зумовленого насильства. Через призму історичних подій та хронологію медичних досліджень та експериментів разом з аудиторією він прослідкував зміни у ставленні до представників різних вразливих соціальних груп. Крім того, на прикладі кейсів проєкту спікер продемонстрував актуальність проблеми дискримінації людей за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної невідповідності.
До участі у заході запросили представницю трансґендерної спільноти в Національній Раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Кабінеті Міністрів України, програмна координаторка громадської організації «Когорта» Юлію Фамільєву. Вона приділила велику увагу клінічному протоколу медичної допомоги при ґендерній дисфорії та етапам трансґендерного переходу, які повинна пройти транслюдина в Україні. Ключовою ж темою її виступу стало питання депатологізації трансґендерності у зв’язку з імплементацією 11-ої редакції Міжнародної статистичної класифікації хвороб та проблем, пов’язаних зі здоров’ям. Спікерка доповіла, що перенесення ґендерної дисфорії з категорії психічних розладів до категорії розладів, пов’язаних з сексуальним здоров’ям, вплине на низку змін. За її словами, очікується, що після провадження МКХ-11 в суспільстві знизиться трансфобія та буде усунене стереотипне ставлення до трансспільноти, а фахівці, зокрема у медичній сфері, будуть більш підготовлені до надання послуг транслюдям.
По завершенню заходу керівниця благодійної організації «100 відсотків життя. Одеса» Алла Ходак підкреслила значимість роботи громадського сектору з вразливими верстами населення, в тому числі щодо розподілу сервісів, які надаються. В цьому контексті були обговорення бар’єри в доступі до медицини, які має ЛҐБТІК+спільнота. Зокрема, транслюди нехтують профілактичними послугами, як наслідок відсутнє розуміння та довіра до надавачів медичних послуг, зазначила Юлія Фамільєва.
Ця новина опублікована за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.