(не)дискримінація ЛГБТКІ+ на робочому місці та інклюзивний ринок праці — результати першого глибинного опитування ЛГБТКІ+ спільноти

(не)дискримінація ЛГБТКІ+ на робочому місці та інклюзивний ринок праці — Точка опори ЮА ділиться результатами першого глибинного опитування ЛГБТКІ+ спільноти, який Точка опори ЮА – NGO Fulcrum UA провела за підтримки ILGA-Europe.

Це дослідження є першою спробою пролити світло на становище української ЛГБТКІ+ спільноти у різних секторах економіки. Його мета — підкреслити основні виклики та перешкоди, з якими стикаються ЛГБТКІ+ в Україні під час пошуку роботи та безпосередньо на робочому місці.

Результати зібрані на основі онлайн-опитування та глибинних індивідуальних інтерв’ю з ЛГБТКІ+ і дають гарне уявлення про проблеми, які необхідно вирішити, щоб зробити український ринок праці більш інклюзивним.

🔹 Нижче пропонуємо кроткий зріз по важливим аспектам, окресленим у звіті. А повністю звіт ви можете прочитати за цим посиланням: https://bit.ly/4bYAl45

Серед ЛГБТКІ+ спостерігається високий рівень психологічної нормалізації дискримінації в суспільстві. Наприклад, кілька учасників зазначили, що вони ніколи не зазнавали дискримінації, оскільки вирішили не розкривати свою сексуальну орієнтацію на роботі.

Лише 25% людей, які взяли участь у глибинних інтерв’ю, відкрито або напіввідкрито (в принципі, могли б обговорювати це з колегами, але не готові відстоювати свою позицію публічно) говорили про свою сексуальну орієнтацію на роботі. Кілька людей зазначили, що їм доводилося тримати інформацію про свою сексуальну орієнтацію в таємниці, і цей факт викликав у них постійний стрес та тривогу через побоювання втратити роботу і опинитися в нестабільному становищі.

Декілька учасників згадали про нав’язливу поведінку деяких колег, які також були схильні поширювати плітки серед інших членів колективу. Багато хто з опитаних каже, що їм доводиться бути обережними у соцмережах, щоб не розкривати свою сексуальну орієнтацію, а деякі респонденти мали досвід, коли їхні приватні акаунти моніторилися роботодавцями чи колегами, що призвело до звільнення.

🔸 Учасникам та учасницям опитування також запропонували обговорити фактори, які сприяють створенню інклюзивного робочого середовища і дозволяють ЛГБТКІ+ почуватися комфортно, не приховуючи своєї сексуальної орієнтації та/або ґендерної ідентичності на робочому місці.

Серед ключових факторів назвали такі:
– Наявність чіткої політики недискримінації на робочому місці;
– Семінари, тренінги з питань різноманіття та інклюзії;
– Інклюзивне ставлення, задеклароване топ-менеджментом;
– Інші відкриті ЛГБТКІ+ люди в команді;
– Адвокація прав ЛГБТКІ+ на робочому місці.

🔸 При обговоренні законодавства та державної політики для покращення становища ЛГБТКІ+ на ринку праці, всі респонденти назвали законопроєкт про цивільні партнерства найважливішим для себе. Для них це наче символ більшого прийняття суспільством, а також те, що дозволило б їм жити відкритіше. Багато хто також пов’язував запобігання дискримінації ЛГБТКІ+ з боротьбою з іншими видами дискримінації.

Кілька респондентів відзначили важливість законопроєкту про цивільні партнерства, насамперед, для військовослужбовців. Але для кожної людини, окрім можливості легалізувати стосунки зі своїм партнером чи своєю партнеркою, цей законопроєкт означатиме також прийняття її державою як рівноправного/ї громадянина/ки. Це для них можливість стати видимими.

Що ще цікавого у цьому дослідженні

📌 Крім результатів дослідження, експерти та експертки поділились візією розвитку рівних прав для ЛГБТКІ+ в Україні до 2030 року, включно з поясненням важливості та актуальності прийняття законопроєктів 9103 та 5488. А також надали рекомендації для уряду, органів місцевого самоврядування щодо прийняття відповідного законодавства, реінтеграції ЛГБТКІ+ ветеранів та ветеранок та запровадження рівних прав і можливостей у сфері освіти.

Докладніше про це читайте в повному звіті за цим посиланням: https://bit.ly/4bYAl45

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією