Моя донька – лесбійка. Що варто знати батькам?

Поради від співдружністі батьків які мають ЛГБТ дітей – ТЕРГО.

1. Які важливі речі варто враховувати батькам лесбійки щодо своєї дитини?

Якщо ваша донька – лесбійка, важливо висловлювати свою підтримку та проявляти любов і прийняття до неї такої, якою вона є. Слухайте свою дитину, дозволяйте їй бути собою, створіть таку сімейну атмосферу, за якої вона зможе довіряти вам і говорити про свої почуття та досвід. Дізнавайтеся більше про ЛҐБТІК+ та знаходьте ресурси, які можуть допомогти вам краще розуміти свою дитину.

2. Чи є відмінності між суспільною гомофобією до ґеїв та лесбійок?

Якщо порівнювати гомофобію до ґеїв та лесбійок, це дещо різні речі. До жіночої гомосексуальності суспільство часто ставиться інакше, ніж до чоловічої, насамперед через ґендерні стереотипи. Лесбійок сприймають несерйозно, ніби їхня орієнтація – це жарт чи прикол для фантазій чоловіків. Але щодо лесбійок може проявлятися такий самий булінг у соціальних середовищах, як, наприклад, школа.

3. Які стереотипи про лесбійок найбільш поширені, чи є в них правда?

Існують поширені стереотипи про лесбійок, зокрема популярний образ лесбійки як агресивної феміністки з короткою стрижкою та неголеними пахвами. Звісно, це далеко від дійсності, а у фемінізмі немає нічого поганого. Суспільство частенько вважає стосунки лесбійок менш значущими або стабільними порівняно зі стосунками гетеросексуальних пар. Більшість таких стереотипів не мають ані наукового обґрунтування, ані відповідності фактам.

4. Як батькам підтримати доньку-лесбійку?

По-перше, комфортне сімейне середовище. Дитина має розуміти, що її люблять, а сексуальну орієнтацію – приймають. По-друге, підтримка поза домом. Якщо ваша дитина ще неповнолітня, вона може стикатися з булінгом у різних середовищах, і втручання та захист батьків необхідні. Якщо дитина повнолітня та доросла, їй всеодно може знадобитися підтримка та допомога в різних ситуаціях.

5. Яких прав бракує лесбійкам? Що батьки можуть зробити, аби допомогти їх здобути?

В Україні основна правова нерівність для лесбійок – це неможливість реєструвати стосунки зі своєю партнеркою та відсутність законодавчого захисту від насилля (злочинів) на підґрунті ненависті. Наразі в Україні зареєстровано два законопроєкти, ухвалення яких дозволило би вирішити ці проблеми. Проте, без підтримки людей вони можуть не бути ухвалені. Тому найкраща порада для батьків – включатися у громадянський рух за права та конкретними діями вимагати від влади забезпечення рівності.

6. Бути лесбійкою — це вирок в Україні? Чи може така дитина досягти успіху в житті?

У 2024 році в Україні все ж уже доволі зріле та терпиме суспільство. Попри наявні проблеми, ставлення українців до ЛҐБТІК+ еволюціонувало з сильного осуду до переважної підтримки за пару останніх десятиліть. ЛҐБТІК+, союзникам, та лесбійкам зокрема, потрібно продовжувати боротьбу за рівні права та прийняття соціумом. Проте, бути лесбійкою – не вирок і не катастрофа. Можна досягти багато чого не гірше за гетеросексуальних людей.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар