Міжнародний день боротьби з гомофобією, біофобією та трансфобією. 17 травня 1990 року гомосексуальність була виключена з Міжнародної класифікації хвороб

17 травня – Міжнародний день боротьби з гомофобією, біофобією та трансфобією. Саме 17 травня 1990 року гомосексуальність була виключена з Міжнародної класифікації хвороб.

Ганебне явище для суспільства XXI століття – ненависть до людей за те, якими вони є?

Команда ГО “Когорта” щодня працює, щоб транс*люди жили у безпечному середовищі, мали рівні можливості та права у суспільстві. На жаль, роботи ще дуже багато і війна лише загострила небезпеку. Ми зібрали кілька коротких коментарів від транс*людей про їх історії трансфобії?

“Через мою приналежність до транс*людей, дискримінація йде зі мною рука об руку. Саме в евакуації, вона була у тому, що чоловіки у потягу намагалися зрозуміти хто я, мальчик чи дівчинка, при цьому не приховуючи своїх гучних обговорень моєї зовнішності. Складніше знайти роботу. Наприклад, проходжу співбесіду на посаду офіціанта, натомість пропонують працювати на кухні”, – ділиться транс*хлопець Олександр.

“На українсько-словацькому кордоні мені трапились дуже трансфобні та хамуваті митники. Вони ображали мене і не хотіли спершу пропускати. Перехід кордону зайняв у мене весь день, хоча черги взагалі не було”, – каже транс*дівчина Ольга.

“Я трансгендерна жінка. Для суспільства я є іншою, як й представники_ці багатьох груп. Трансфобія та інші фобії часто є наслідками однієї великої Ксенофобії – фобії усіх Інших. На жаль, це часто притаманне загальному суспільству. Як й інші, я стикаюся с непорозумінням, упередженим ставленням, стигмою, дискримінацією, цькуванням, відкритими та непрямими образами. Намагаюся вести себе гідно у відповідь. Сподіваюсь, що доживу до часів, коли буде розповсюдженим розумінням, що не схожа на тебе людина – не має проходити оцінку: вона гірша чи краща. Вона просто інша і має право бути не такою, як “більшість” Вважаю справедливим, щоб людей оцінювали за їх людські якості та вчинки, без дивного звертання уваги на сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність, яскравий вигляд, тощо”, – підсумувала членкиня Правління ГО “Когорта” Юлія Фамільєва.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією