Ми воюємо за свої права, щоб ми жили вільно в нашій країні, а не як у росії

Філ «FiLL» Говорін, бісексуал, стрілець бригади ЗСУ

На війні Філ із червня 2022 року. Спочатку його не брали через відсутність військового досвіду, та й сам не був певен, чи готовий служити. Якийсь час Філ поєднував денну роботу та нічне розвантаження фур із гуманітаркою, а вже на початку літа знову пішов до військкомату і вступив до лав ЗСУ.

«Хтось із побратимів знає, що я бісексуал, хтось ні. Однак, чесно, усім байдуже: головне — яка ти людина. В армії найважливіше — холодна голова та сталеві яйця. Я одразу поставив себе так, щоб мене поважали. Я завжди насамперед думав про своїх побратимів: шукав через свої канали забезпечення, щоб у них було все необхідне».

Філ розповідає, що більший ажіотаж після його публічного камінг-ауту в соцмережах виник серед цивільних знайомих. Однак ніякий негатив через це не поширювався — просто було здивування. Це, на його думку, ще раз доводить: ЛГБТК+ персони — такі самі люди, як і всі інші.

Фото: Володимир Коваль

«Так, мені подобаються як хлопці, так і дівчата. І, в теорії, я можу одружитися із жінкою і бути в очах суспільства „нормальним“. Однак у мене був коханий хлопець, з яким ми були разом 6 років і хотіли створити сім’ю. Я маю вибір, але я роблю його не розумом, а серцем. Можна обдурити будь-кого, але не себе».

Філ каже, що до повномасштабки він зі своїм хлопцем планував одружитися за кордоном — навіть за умов, що наша держава не визнає такі шлюби. Однак зараз важлива саме юридична площина питання: наприклад, коли партнеру чи партнерці потрібно потрапити до військового в реанімацію.

«У мене було таке: я брехав, що я своєму хлопцю двоюрідний брат, аби навідати його в лікарні. А для чого ми тоді зараз воюємо взагалі? Ми воюємо за свою свободу, за свої права, щоб ми жили вільно у своїй країні, а не як у росії. У нас має бути цивілізоване суспільство, яке рахується з усіма людьми».

Реєстровані партнерства — це насамперед правова допомога ЛГБТК+ людям. Однак це тільки перший крок для узаконення життя ЛГБТК+ пар. Філ каже, що він, як і багато його знайомих зі спільноти, що зараз воюють, надалі хотів би мати змогу всиновлювати дітей, а для цього потрібна повноцінна шлюбна рівність.

Філ радіє, що зараз багато медіаперсон та лідерів думок почали публічно висловлюватися за права ЛГБТК+, адже їхня авдиторія зважає на їхню думку. Отже, люди почнуть задумуватись, чи насправді все так, як декларують поборники традиційних цінностей.

«Важливо показувати, говорити, що ми тут, що ми існуємо. Коли люди бачать, що ті пацани, які зараз на фронті, може, раніше й танцювали на підборах, але зараз сидять у берцях у такій самій багнюці, як і вуйко Іван із сусіднього села, вони розуміють, що, можливо, їм щось не те про нас розповідали все їхнє життя».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар