Ментальне здоров’я важливе…

І люди з числа ЛГБТІК+ як ніхто знають, що суспільне ставлення та закони можуть мати значний вплив на психологічний добробут. Чому саме ми?

✍️ Дискримінація та неприйняття, в купі з хронічним відчуттям небезпеки призводить до постійного стресу. Як фактор, це явище створює додаткове навантаження на усі системи організму, що постійно його послаблює. Останні роки в Україні принесли певний прогрес: ухвалено закони, що забороняють дискримінацію за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Проте війна триває, і причин для стресу лише більшає.

☝️ За прогнозами експертів, 40–50% населення України потребуватиме психологічної допомоги у зв’язку з повномасштабною російською агресією. Українська молодь віком від 14 до 34 років оцінює свій рівень тривожності за останні тижні в середньому в 3 бали з 5 (де 1 – відсутність тривоги, а 5 балів – постійна присутність тривожного стану). Інші дослідження вказують, що 45,7% юнаків і 35,5% дівчат палять, 68% хлопців і 64% дівчат вживають алкоголь, а 13,1% молоді вживає марихуану (або інші психоактивні речовини), аби полегшити стрес.

⚠️ Без перебільшення, поточний рік можна назвати одним з найскладніших для людства, у контексті ментального здоров’я. Ніхто з нас не має суперсили, аби самотужки зупинити пандемії чи війни. Проте, кожен та кожна з нас мають можливість допомогти собі.

❤️ ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ», яка входить до Нацконсорціуму, запустила програму безоплатної психологічної підтримки під назвою MENTALK @mentalk.com.ua. І в Міжнародний день ментального здоров’я ми хочемо нагадати про можливість отримати психологічні консультації, направлення до психіатра, та скористатися можливістю компенсувати витрати на антидепресанти.

Врятуй себе — врятуєш світ.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією