Лише чверть ЛГБТ-людей на роботі говорить про свою орієнтацію чи гендерну ідентичність – опитування

Громадська організація “Точка опори ЮА” запитала ЛГБТ-людей про те, чи розповідають вони про свою гендерну ідентичність чи сексуальну орієнтацію на своєму місці роботи. Результати опитування свідчать про те, що лише 25% людей, які взяли участь у глибинних інтервʼю, можуть відкрито чи напіввідкрито говорити про свою сексуальну орієнтацію.

Про це йдеться в дослідженні “(Не)дискримінація ЛГБТКІ+-людей на робочому місці та інклюзивний ринок праці”, передає Zmina.

Також 43% тих, хто брав участь в опитуванні, вирішили приховати цю інформацію, і для 17% це щоденні зусилля.

“Точка опори ЮА” зазначає, що оскільки людей для цього дослідження набирали через соціальні мережі ЛГБТ-організацій та методом “снігової кулі”, звертаючись по допомогу до деяких ЛГБТ-активістів, то люди, які вже відкритіше говорять про свою належність до ЛГБТ-спільноти, з більшою ймовірністю ухвалювали рішення про участь у дослідженні та виходили на звʼязок з координатором, щоб обговорити питання участі в інтервʼю.

Водночас навіть для відкритіших ЛГБТ-людей у розмові про власну ідентичність і приватне життя складно було виявляти відкритість та відвертість. Кілька людей зазначили, що їм доводилося тримати інформацію про свою сексуальну орієнтацію в таємниці й цей факт викликав у них постійний стрес та тривогу через побоювання втратити роботу й опинитися в нестабільному становищі.

“Здійснити камінг-аут можна лише тоді, коли твій добробут, твоє життя і те, як ти почуваєшся на роботі, не залежать від того, що говорять люди навколо. Уявіть, що я приходжу на роботу в організацію, де почуваюся впевнено, бо я експерт, роблю свій внесок у роботу, приношу великий прибуток, не боюся втратити цю роботу, я їм потрібен більше, ніж вони мені. Тоді я можу дозволити собі бути відкритим”, – розповів респондент-гей, якому понад 40 років і який обіймає керівну посаду в організації, директор якої також гей.

У дослідженні зазначається, що існує декілька причин для повного розкриття інформації про гендерну ідентичність і сексуальну орієнтацію, серед яких:

  • гендерне самовираження людини не дозволяє їй приховувати свою ідентичність (також може бути частково питанням вибору, наприклад, стиль одягу, колір волосся, татуювання, пірсинг);
  • людина працює в організації, яка одночасно декларує повну інклюзію та має інших ЛГБТ-людей, відкритих щодо своєї ідентичності;
  • відкритість щодо сексуальної орієнтації є справою принципу, людина зробила заяву про відкритість і намагалася виступати за позитивні зміни на своєму робочому місці та в суспільстві.

Однак, як показує опитування, навіть якщо компанія має чітку політику, що забороняє дискримінацію ЛГБТ-людей, і це декларується як одна з її організаційних цінностей, цей факт необовʼязково спонукає працівників бути повністю відкритими щодо свого приватного життя.

З 40 учасників дослідження 23 ідентифікували себе як цисгендерні геї, 10 – як цисгендерні лесбійки, двоє – як цисгендерні бісексуальні жінки. Одна людина ідентифікувала себе як небінарну особу, одна – як транс-чоловіка, троє визначили свою ґендерну ідентичність як транс-жінки. У звіті немає досвіду інтерсекс-людей.

Нагадаємо, що журналіст польського державного мовника TVP Info Войцех Шелаг перепросив перед ЛГБТ-людьми за те, що його телеканал робив дискримінаційні сюжети про спільноту.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією

Дмитро Волканов відреагував на чутки про роман з Данилком: чи вільне серце співака

Українському співаку Дмитру Волканову приписують бісексуальність. Артист прокоментував чутки та відверто висловився про особисте життя.

(більше…)

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Human Rights Academy 2.0: експерт_ки діляться знаннями для ефективних змін

Human Rights Academy 2.0 — це академія для тих, хто хоче глибше зрозуміти механізми захисту прав людини, розробити свій проєкт та отримати практичні навички для ефективних соціальних змін.

(більше…)

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!

На фестивалі квір-кіно SUNNY BUNNY відбудеться Британська ретроспектива

Фестиваль SUNNY BUNNY покаже найвідоміші британські фільми 1980-х, 1990-х та 2000-х. Це можливість побачити на великому екрані найвідоміші стрічки Сполученого Королівства, які торкаються квір-тематики.

(більше…)

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Історії трансґендерних людей. Частина 1

До Міжнародного дня видимості трансґендерних людей ГО “Гей-альянс Україна” поговорили з Лізою, Хельгою, Лесем та Максимом — вони допомогли у створенні цього важливого матеріалу. Ніхто не розповість краще про досвід транслюдей, ніж самі транслюди, тому ми впевнені, що ці історії мають бути прочитаними.

(більше…)

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Онлайн-воркшоп «Рівні можливості на роботі: як розпізнати дискримінацію і захистити себе» від Точка опори ЮА

Точка опори ЮА запрошує вас 21 квітня 2025 року, о 18:00, на онлайн-воркшоп «Рівні можливості на роботі: як розпізнати дискримінацію і захистити себе».

(більше…)

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!