Легалізація одностатевих партнерств: понад 50% українців підтримали ідею – соцопитування
Майже третина опитаних соціологами з Active Group сказали, що мають знайомих чи родичів, які перебувають у одностатевих стосунках. А 10% говорять про необхідність заборони спілок представників ЛГБТ+.
Більше половини українців підтримують громадянське партнерство одностатевих пар. Про це
Соціологи звернули увагу на
Респондентам поставили два питання, перше звучало так: чи є у вас знайомі чи родичі, які перебувають у одностатевих стосунках?
Майже 15% точно знають, що такі люди є, а близько 13% — що, можливо, є. Понад 67% заявили про відсутність в оточенні представників ЛГБТ+.
Друге питання: як потрібно легалізувати в Україні одностатеві партнерства?
Виходячи з відповідей, 35% вважають, що це треба зробити як звичайний шлюб, майже 16% без усиновлення дітей. Понад чверть опитаних проти цієї ідеї, а 10% вважають за потрібне заборонити даний вид стосунків.
Дослідження проводили шляхом заповнення анкет громадянами України від 18 років і старше. Репрезентативна вибірка за віком, статтю та регіоном – 600 анкет, збір даних провели 11 березня 2023 року.
Законопроєкт про реєстровані партнерства — навіщо він потрібний
Нардеп Совсун пов’язала необхідність ухвалення документа про реєстровані партнерства з воєнноою темою. У різних підрозділах, видах та пологах військ Україну захищають представники ЛГБТ+, акцентувала вона увагу.
“Мій хлопець — воєннослужбовець за контрактом. Майже 3 місяці ми не бачили один одного, обмежуємося “сухими” повідомленнями, оскільки зв’язку нормального у нас немає. Сумую за ним сильно і хвилююся, думаю про нього щохвилини, кохаю. Після нашої перемоги планую зізнатися. Почнемо писати нову сторінку в наших стосункахх”, — навела вона приклад відносин між чоловіками.
У разі підтримки парламентом, закон, на думку Совсун, допоможе ЛГБТ-парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера.