KyivPride для освітян та працівників культури: росіяни вигадали фейк проти ЛГБТК+ спільноти

Останнім часом в українському медіапросторі з’явилася неправдива інформація про примусову участь освітян та працівників культури в заходах KyivPride. Цей фейк активно поширюється у соціальних мережах та викликає занепокоєння серед громадськості.

4 червня через один з не надто відомих ТГ-каналів вкинули фейкове фото розпорядження від офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Згідно з цим документом Офіс нібито вимагає «в обов’язковому порядку надати не менше трьох співробітників від установи» для участі в «традиційному Марші Рівності по ЛГБТ+». Окрім того, потрібно зберегти заробітну плату за цей день, надати інформаційну та логістичну підтримку (довезти).

Згідно з повідомленнями, працівникам освіти та культури нібито наказали брати участь у KyivPride під загрозою звільнення чи інших санкцій.

Однак, ця інформація не відповідає дійсності.

Організатори KyivPride наголошують, що участь у заходах є виключно добровільною і ніхто не може бути змушений до участі проти своєї волі.

Тема гомосексуальних стосунків особливо болюча для росіян. Тому, що пов’язана, в першу чергу, із сексуальним насиллям у російських тюрмах, яке вже стало традицією та навіть частиною цивільної культури. В цій традиції головне, щоб «ти, а не тебе». Доказом глибокого ураження цим страхом чоловічої частини російського населення служать сексуальні звірства окупантів щодо українських полонених на окупованих територіях. Попри поширеність явища, визнавати вголос свою гомосексуальність на росії – ганьба. Держава теж на офіційному рівні бореться з «поширенням пропаганди ЛГБТ». Прикметно, що із сексуальним насиллям в тюрмах не бореться взагалі.

Отже, тема КиївПрайду 2024 не могла не тригернути росіян.

Фейкова інформація про примусову участь працівників освіти та культури є частиною ширшої кампанії з дискредитації заходів, спрямованих на підтримку прав ЛГБТК+ спільноти. Важливо перевіряти джерела інформації та не піддаватися на провокації, що розпалюють негативні настрої в суспільстві.

Наступні кілька днів цей фейк ширився невеликими проросійськими каналами, потім його підхопив зрадник-колаборант Марков.

Фото «документу» ніде, окрім, власне, вкиду та перепостів знайти не вдається. Номер «розпорядження» також ніде не фігурує. Зміст і стиль оформлення самого документу не витримує жодної критики.

По-перше, хоч Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції справді існує, є  самостійним структурним підрозділом Секретаріату Кабінету Міністрів України, але його завдання: «здійснювати організаційне, експертно-аналітичне та інформаційне забезпечення діяльності Кабінету Міністрів України у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції». Давати вказівки роботодавцям – поза межами повноважень Офісу.

По-друге: розпорядження подібного змісту – про необхідність забезпечити явку на певний захід – завжди мають адресатів, тобто в шапці документа вказують, кому це наказують чи просять. У цьому ж тексті є лише звернення до «шановних керівників культурних та освітніх закладів», але якої області, району, чи зі всієї України?

По-третє: формулювання в тексті неточні та недостатньо канцелярські. Фейкарі хоч і намагалися відтворити стиль урядових документів, але відверті неточності та помилки все ж викривають підробку. Наприклад, формулювання: «Марші Рівності по ЛГБТ+», «популяризації сексуальних свобод серед населення», порядок написання прізвища, а потім імені в підписі тощо.

Також у «документі» заблюрені нібито підпис віцепрем’єрки пані Стефанішиної та печатка Офісу. До речі, керівником Урядового Офісу, згідно з Положенням, є Генеральний Директор, і з 2023 року – це Олександр Ільков. То ж там мав би бути його підпис.

Основним аргументом відсутності такого розпорядження є те, щоб серед усіх адресатів не знайшлося жодного противника ідеї примусової участі в КиївПрайді, хто би виклав цей документ в українському сегменті соцмереж чи поділився з журналістами.

Організатори KyivPride закликають усіх, хто бажає долучитися до заходів, робити це свідомо та добровільно, підтримуючи рівність і повагу до прав кожної людини.

Матеріал підготовлено rayon.in.ua в межах проєктної співпраці з проєктом із протидії дезінформації «БезБрехні».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар