Круглий стіл МЗС «Гармонізація законодавства України з європейськими стандартами у сфері боротьби з дискримінацією та забезпечення різноманіття»

13 лютого у Міністерстві закордонних справ України відбувся круглий стіл «Гармонізація законодавства України з європейськими стандартами у сфері боротьби з дискримінацією та забезпечення різноманіття», який фактично був присвячений одній темі: подоланню гомо/трансфобії та її наслідків на шляху інтеграції України до ЄС та всього сучасного вільного світу, сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” .

Ця подія стала знаменною тому, що вона стала першим заходом такого роду, присвяченим захисту прав та інтересів ЛГБТК людей, який був організований українським урядом — а саме, Міністерством закордонних справ України у партнерстві зі спільним проєктом Європейського Союзу і Ради Європи “Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні». У ньому взяли участь представники українського уряду (зокрема, заступниці міністрів закордонних справ, соцполітики та юстиції), офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, народні депутат(к)и України, представники Єврокомісії, Ради Європи, інших міжнародних організацій, дипломатичного корпусу та українських громадських ЛГБТК і правозахисних організацій, зокрема й Центру «Наш світ».

Всі присутні акцентували увагу на тому, що вирішення нагальних питань захисту прав ЛГБТК людей є одним із завдань, які наша держава має виконати для вступу в Європейський Союз та успішної інтеграції до вільного світу. Це завдання не є опціональним, воно випливає з основоположних принципів сучасної демократії та міжнародних зобов’язань України, і українська влада це розуміє. Найважливішими кроками в його рамках є ухвалення поправок до Кримінального кодексу та антидискримінаційного законодавства (законопроєкт 5488) і закону про реєстроване цивільне партнерство (законопроєкт 9103), які вже давно чекають свого розгляду Верховною Радою.

Обидва ці законопроєкти мають вирішити системні проблеми українського законодавства, яке в наявному вигляді не відповідає сучасним європейським стандартам і не забезпечує захист законних прав та інтересів ЛГБТК спільноти. Зокрема, тільки ухвалення законопроєкту 9103 або аналогічного закону зможе вповні виконати рішення Європейського суду з прав людини по справі «Маймулахін і Марків проти України» — про це одностайно заявили як представники української влади, так і Ради Європи. Комітет міністрів Ради Європи вже найближчим часом збереться для оцінки дій українського уряду по виконанню цього рішення, і допоки не будуть внесені відповідні зміни до українського законодавства, ця справа не зніматиметься з його порядку денного. Врешті-решт, насамперед це потрібно самому українському суспільству, невід’ємною частиною якого є ЛГБТК спільнота.

Головним каменем спотикання у цьому питанні є не виконавча влада, яка розуміє та підтримує ці кроки, а депутатський корпус Верховної Ради — народні депутати консервативніші за народ, який вони представляють. Останні опитування громадської думки підтверджують, що українці та українки готові до таких законодавчих змін і, загалом, їх підтримують. Світова практика показує, що у демократичних державах законодавці, зрештою, вимушені реагувати на суспільні зміни — спільним завданням українського уряду, організацій громадянського суспільства і наших міжнародних та іноземних партнерів є прискорити цей процес.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар