Команда ГО “Когорта” презентувала дослідження бар’єрів медичного трансгендерного переходу в Україні

Про це громадська організація сповіщує у соцмережах.

Дослідження проводилось у 2023 році і є унікальним внеском для розуміння ситуації та викликів, з якими стикаються трансгендерні особи під час медичного переходу.

Ця ініціатива стала можливою завдяки спільній роботі ГО “Когорта” та Всеукраїнського Благодійного Об’єднання “Конвіктус Україна”, у рамках проєкту “Транс карта у країнах Східної Європи та Центральної Азії”, з великою підтримкою Євразійської коаліції зі здоров’я, прав, гендерного та сексуального різноманіття (ЕCOM) та СНІД-Фонду Елтона Джона.
Презентація відбулася 9 серпня та зібрала 28 учасників, які мали змогу поглибити своє розуміння щодо важливих аспектів трансгендерного переходу в медичному контексті. До участі в конференції запросили представників організацій, які лідирують серед правозахисних, донорських організацій, а також трансгендерних людей.

Учасники мали можливість ознайомитися з особистим досвідом транс*людей, які брали участь у дослідженні. За результатами цього дослідження були розроблені цінні рекомендації для трансгендерних осіб під час транс*переходу:

  1. Ознайомтесь з Уніфікованим клінічним протоколом первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги (УКПМД) “Гендерна дисфорія” для забезпечення своїх прав як пацієнта.
  2. Мати при собі Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 05 жовтня 2016 року N 1041 щодо форми первинної облікової документації № 066-3/о “Медичне свідоцтво про зміну (корекцію) статевої належності” та інструкцію до нього.
  3. Наполягати на зверненні до вас за соціальним ім’ям та з використанням бажаного займенника чи займенників під час відвідування лікаря.
  4. У разі відмови у наданні медичної допомоги чи бездіяльності з боку лікарів, вимагайте письмового пояснення причин відмови на бланку медичного закладу з підписом лікаря та печаткою медичної установи.
  5. При порушенні ваших прав на етапі проходження Лікарської Консультаційної Комісії (ЛКК) чи в інших ситуаціях, звертайтеся на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я України: 0 800 60 20 19.

Цей дослід є важливим кроком у напрямку покращення умов медичного трансгендерного переходу в Україні, та надає конкретні настанови для трансгендерних осіб і медичних фахівців. Ми віримо, що разом з вашою підтримкою ми зможемо досягти позитивних змін та покращити якість життя трансгендерних
людей у нашій країні.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією