Книгарня Readeat перенесла обговорення квір-літератури через погрози

10 листопада, у неділю, в книгарні Readeat за участі видавництва “Видавництво” мала відбутися подія “Квір-бейт: Уроки толерантності в українській культурі”, яку модерувала б Павла Вільна, авторка книги “Анна, яку я кохала” та Дарʼя Чайка, авторка книги “Майже хороші хлопці”. Утім, захід довелося перенести через отримані погрози.

Про це розповів засновник Readeat Дмитро Феліксов.

За його словами, видавництво повідомило про отримані погрози буквально за кілька годин до початку заходу. У таких умовах організувати необхідний рівень охорони та безпеки для відвідувачів на великому двоповерховому просторі стало неможливим. Хоча організатори були готові до можливих реакцій радикально налаштованих людей, вони не змогли гарантувати безпеку.

“Readeat – це про безпеку, тож ми не можемо нехтувати попередженнями. Сьогодні вихідний день і у книгарні багато сімей з дітьми, ми несемо відповідальність за всіх наших відвідувачів. Наразі ми хотіли б запропонувати видавцю перенесення події на день, коли зможемо підготуватися за всіма нормами безпеки”, – зазначив засновник книгарні.

Феліксов також наголосив на важливості визнання інакшості, вважаючи, що свобода людини передбачає право бути таким, яким вона є. Він підкреслив, що погрози будь-кому через їхню відмінність від стереотипного уявлення про “нормальність” є ознакою дикості.

Він додав, що в книгарні завжди є полиці з книгами на ЛГБТІК-тематику, адже ці питання є важливими й недостатньо висвітленими у суспільстві. Саме тому книгарня і погодилися на проведення цього заходу та була готова до можливих реакцій.

“Збочення – це витрачати свій час, щоб зривати книжкові івенти, замість того, щоб просто читати та просвітлюватися. Бути толерантним і з повагою ставитися до вибору іншої людини”, – резюмував він.

Нагадаємо, що у жовтні цього року київській книгарні “Збірка” також почали надходити погрози після анонсу презентації фотокниги “Fragile As Glass” (“Крихкі, як скло”), у якій розповідаються історії квір-українців.

Передмову до фотокниги написала журналістка Центру прав людини ZMINA Яна Радченко, яка на початку повномасштабної війни опинилася в окупованому місті Токмак, що в Запорізькій області. Як зазначає “Збірка”, у своєму тексті вона описує особистий досвід та ділиться фактами, повʼязаними з життям ЛГБТІК-людей на захоплених територіях.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар