Історії військових і медиків. В Україні покажуть документальний проєкт про ЛГБТ-пари, які щодня борються за базові права людей

На YouTube та українських телеканалах покажуть документальний проєкт Ілюзія рівності про ЛГБТ+ військових і медиків, які щодня вимушені боротися за базові права людей.

Проєкт створив Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного, передає Суспільне.

У документальному фільмі ЛГБТ+ військові та медики разом зі своїми партнерами поділилися історіями своїх життів і розповіли про роботу, службу в ЗСУ, кохання, втрати, страхи й нерозуміння, з яким стикнулися у повсякденності.

«Перш за все у фокусі проєкту людина — з почуттями, проблемами та страхами. З великою кількістю щоденної праці, волонтерства та захисту країни. Їхні історії викликають думки про розуміння об’єднання людей в Україні, а не поглиблення поділу між ЛГБТКІ+ і не ЛГБТКІ+людьми. Коли наші героїні та герої розповідали свої історії, мені було боляче і прикро разом з ними, адже, окрім того, що їм складно, як і всім українцям, вони не мають достатньо юридичного захисту у, задавалось би, банальних для інших громадян і громадянок, речах та обставинах. І почасти мають переживання за своє життя, яке не пов’язане із зовнішнім ворогом, — коментує керівниця центру Анастасія Гудима.

Дмитро Гаврилюк втратив партнера на війні. Вони були разом чотири роки. Оскільки, згідно з законом, партнери офіційно не вважалися родиною, Дмитро дізнався про поранення Олексія від його побратимів. Якби ж Гаврилюк встиг до рідної людини у лікарню, його б все одно не пустили в палату.

Фото: Суспільне

Ольга Оніпко — масажистка-реабілітологиня та волонтерка, її партнерки Юля (сприймає себе як небінарна особистість і просить звертатися в третій особі — ред.) — тактичні медики. Юля на війні вже втратили двох рідних братів. Ольга з Юлею мають спільне майно, однак заяву про його дарування знівелює позов до суду від сім’ї Юлі. Ольга переймається, що у разі загибелі, полону, поранення, зникнення безвісти її партнерок, вона буде безсила перед українським законом.

Фото: Суспільне

Герої фільму хочуть показати, що бути різними — це нормально. Також вони прагнуть привернути увагу до проблеми рівності в українському суспільстві. Для героїв документального проєкту важливо прийняття Закону про інститут реєстрованих партнерств, особливо під час війни.

Болючі історії покажуть сьогодні, 16 листопада, у Міжнародний день толерантності на телеканалі Суспільне Культура та YouTube каналі Першого. 17 листопада фільм можна буде подивитися на місцевих каналах Суспільного Мовлення.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією