Історії трансґендерних людей. Частина 3. Дані з програми ПСС

У фінальній публікації до Міжнародного дня видимості трансґендерних людей, ВГО “Гей-альянс Україна” хоче поговорити про те, з чим транслюдям доводиться стикатися: це ціла низка соціальних, психологічних і правових труднощів.

В Україні, на жаль, держава не збирає статистику щодо наявних бар’єрів для трансґендерних людей — вони досі залишаються невидимими. Звісно, є правозахисні та сервісні організації, які надають підтримку цій спільноті, але, на нашу думку, цього все ще недостатньо.

Так за даними глобального звіту Управління Верховного комісара ООН з прав людини:

  •  ґендерно-нонкомфорні та трансґендерні люди потрапляють у замкнене коло відчуження та маргіналізації: вони часто зазнають знущань у школі, втрачають житло та будь-які зв’язки з родиною, не мають доступу до роботи;
  •  транслюди з різних етнічних груп (people of color)/етнічних меншин або мігранти, транслюди з ВІЛ, секс-працівни_ці знаходяться в особливій зоні ризику: вони часто зазнають насильства, включно із вбивствами, побиттям, каліченням, зґвалтуваннями та іншими формами жорстокого поводження;
  •  ґендерно-нонкомфорні та трансґендерні люди часто стають жертвами насильства в медичних закладах: серед прикладів — примусові психіатричні огляди, небажані операції, стерилізація або інші примусові медичні процедури, які виправдовуються медичною класифікацією.

Інформація, яку має організація і яка була підтверджена соціальними працівниками в інтерв’ю з транслюдьми в межах програми психосоціального супроводу, свідчить про велику кількість соціально-економічних та правових викликів. ВГО проаналізувала і виділила найчастіші проблеми — результати дивіться на зображенні.

hand holds megaphone and LGBT flag on yellow background

Транслюди особливо вразливі до порушень прав людини, якщо їхні ім’я та стать в документах не збігаються з їх ґендерною ідентичністю чи самовираженням. Переважна кількість трансґендерних людей у ​​світі взагалі не має доступу до ґендерного визнання з боку держави. Такий сценарій створює правовий вакуум, що сприяє стигматизації та упередженому ставленню до транслюдей.

Ми допомагаємо транслюдям у закриті базових, щоденних потреб. Але наша головна мета — системні зміни в суспільстві: завдяки їм кожна людина отримає можливість жити без страху та стигматизації.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар