Гомофобні та трансфобні злочини в Україні під час воєнного часу мають розслідуватися

У рамках ПрайдТижня в Києві 14 червня КиївПрайд разом з ГО «ЛГБТ Ліга» організували круглий стіл «Виклики воєнного часу для правозахисного руху: злочини на ґрунті ненависті і шляхи подолання загроз спільноті»

На зустрічі були присутні представники поліції діалогу, національної гвардії та представник поліції з питань дотримання прав людини. На захід долучилися десятки ЛГБТ+ активістів, міжнародних партнерів та соціально-політичних діячів.

Разом з ними ми обговорили:

  •  як ситуацію з правами ЛГБТ+ в Україні змінило повномасштабне вторгнення
  • кейси гомофобних і трансфобних злочинів, зокрема під час перевірок документів територіальною обороною та поліцією, проходу трансгендерними людьми митниці та як покращити цю ситуацію вже зараз
  • тенденції до позитивного чи нейтрального ставлення до ЛГБТ+ 2/3 українського суспільства
  • питання захисту прав ЛГБТ+ та прийняттям необхідних законів у зв’язку із майбутнім наданням Україні статусу «кандидата в ЄС»
  • проведення навчального тренінгу до поліції, прокуратури та тероборони навчальних курсів із питання толерантності та коректної роботи із ЛГБТ+ громадян_ками

На жаль, можемо констатувати, що війна загострила невирішені проблеми законодавства до вторгнення, зокрема питання відсутності закону щодо злочинів на ґрунті нетерпимості за ознаками СОГІ (сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність). Зокрема, такі випадки як напад на ЛГБТ+ активістку Олену Шевченко у Львові, ситуація з Марком Крапкою, гомофобний кейс із учасником нашої команди Жені Трачуком та інші випадки злочинів з ЛГБТ+ людьми мають вирішуватися і винні мають притягатися до відповідності.

Владні структури відкриті до діалогу, готові покращувати свою роботу та співпрацювати їз правозахисниками, зокрема ЛГБТ+ організаціями. Сподіваємося, що питання безпеки у вже звільнених чи вільних містах України нормалізовуватиметься та зазнає позитивних змінах.

У контексті євроінтеграційних процесів та запиту українського суспільства, просимо @verkhovna_rada_of_ukraine проголосувати за законопроєкт 5488.

Все буде Прайд! Все буде Україна!

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от KYIVPRIDE ?️‍??️‍⚧️?? (@kyivpride)

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією